TK KBS

Dnes je nedeľa 05. 04. 2020   Meniny má Miroslava       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Videoposolstvo pápeža Františka pred cestou do Fatimy
P:3, 11. 05. 2017 09:19, ZAHVatikán/Portugalsko 11. mája (RV) Pápež František dva dni pred odchodom do mariánskeho pútnického miesta Fatimy zaslal celému „drahému portugalskému ľudu“ videoposolstvo. Pre Pannou Máriou sa chcem predstaviť „v rúchu univerzálneho pastiera“ darujúc jej „kyticu kvetou“, ktorými sú bratia a sestry z celého sveta, ktorých mu ako Nástupcovi Petra zveril Kristus.

Plný text videoposolstva pápeža Františka pred cestou do Fatimy

„Drahý portugalský ľud,

Do mojej návštevy a vašej púti až k Fatimskej Panne Márii ostáva niekoľko dní. Prežívam radostné očakávanie z nášho stretnutia v dome Matky. Viem dobre, že vy by ste ma chceli [mať] aj vo vašich domoch a komunitách, vo vašich dedinách a mestách. Pozvanie prišlo! Chcel by som povedať, že by som ho rád prijal, ale nie je to pre mňa možné!

Ako prvé chcem poďakovať za pochopenie, s akým rôzne autority prijali moje rozhodnutie obmedziť návštevu na momenty a udalosti spojené s púťou do fatimskej svätyne, určiac tak stretnutie s vami všetkými pri nohách Panny Márie.

Vskutku je to v rúchu univerzálneho pastiera, v akom chcem pred Ňou predstúpiť, darujúc jej kyticu tých najkrajších ,kvetov’, ktoré Ježiš zveril do mojej starostlivosti (porov. Jn 21,15-17), totiž bratov a sestry z celého sveta, vykúpených jeho krvou nikoho nevynímajúc. Chápete to? Potrebujem vás mať pri sebe; potrebujem vašu jednotu (fyzickú i duchovnú, dôležité je, aby bola zo srdca) pre moju kyticu kvetov, moju ,zlatú ružu’. Stanúc sa tak spoločne s vami ,jedným srdcom a jednou dušou’ (porov. Sk 4,32). Všetkých vás zverím Panne Márii, prosiac ju, aby každému pošepkala: ,Moje nepoškvrnené srdce bude tvojim útočiskom a cestou, ktorá ťa povedie k Bohu’ (Zjavenie z júna 1917).

«Spolu s Máriou, pútnik nádeje a pokoja»: tak znie motto tejto púte, ktorá je o obrátení. Som šťastný, lebo viem, že tento požehnaný okamžik, ktorý vedie k záveru 100. výročia mnohých požehnaných chvíľ, pripravujete s intenzívnou modlitbou. Toto rozširuje naše srdcia a pripravuje na prijatie Božích darov.

Ďakujem vám za veľmi vzácne modlitby a obety, ktoré každý deň obetujete za mňa, lebo som hriešnik medzi hriešnikmi, «človek s nečistými perami, ktorý prebýva uprostred národa s nečistými perami». Modlitba osvetľuje moje oči, aby som vedel hľadieť na druhých, ako ich vidí Boh, aby som miloval druhých, ako ich miluje On.

V jeho mene prichádzam k vám v radosti, aby som sa s vami podelil o Evanjelium nádeje a pokoja. Nech vás žehná Pán a Panna Mária vás ochraňuje!“
( TK KBS, RV ej; pz ) 20170511017   |   Upozorniť na chybu v správe | Prečítaná 718 x

[naspäť](c) TK KBS 2003 - 2020