[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 01. 02. 2023   Meniny má Tatiana      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  február  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728     

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

S vladykom Milanom Chauturom sa vybralo na cyklotúru vyše 230 mladých
P:3, 02. 05. 2017 13:55, DOM

Košice 2. mája (TK KBS) Už v poradí piata z novodobých cyklotúr s vladykom Milanom Chauturom CSsR, košickým eparchiálnym biskupom, sa niesla v duchu stého výročia zjavení Bohorodičky vo Fatime. Ako každoročne sa štart cyklotúry trebišovského protopresbyterátu uskutočnil 1. mája v gréckokatolíckom chráme Zosnutia Presvätej Bohorodičky v Trebišove. V tento deň pracovného pokoja sa rozhodli mnohí mladí venovať nielen svojej kondičke, ale aj vytváraniu spoločenstva tých, ktorí sa hlásia k viere v Boha aj mimo chrámu.

Skupina vyše 230 mladých na čele s vladykom Milanom sa vybrala z Trebišova po farnostiach protopresbyterátu, pričom navštívili chrámy v obciach Kožuchov, Hraň, Sirník, Cejkov, Zemplínske Jastrabie a Novosad. Cyklotúra tak prešla po piatich rokoch už všetkými farnosťami tohto protopresbyterátu. Zastávky v chrámoch boli spojené s modlitbou desiatku radostného ruženca, krátkou informáciou o farnosti prostredníctvom miestneho kňaza a v neposlednom rade aj s bohatým občerstvením, ktoré s láskou pripravili veriaci daných obcí. Podujatie skončilo v kultúrnom dome obce Novosad, v ktorom si mladí po zosadnutí z bicykla - po vyše 50 km trasy, mohli pochutnať na výbornom guláši.

Akciu každoročne organizujú kňazi Rady pre mládež Košickej eparchie v spolupráci s obvodným dopravným policajným oddelením. Úprimnú vďaku za skvelý deň vyjadrili aktéri cyklotúry v prvom rade Bohu za požehnanie v podobe príjemného počasia, všetkým organizátorom a koordinátorom podujatia a v neposlednom rade veľkému počtu zapojených mladých i starších účastníkov. Všetci iniciátori akcie veria, že cyklotúra opäť zaujala - čo potvrdil stále rastúci počet zúčastnených. Zároveň majú nádej, že s Božím požehnaním sa opäť o rok stretnú na ďalšej cyklotúre.

TK KBS informoval Emil Zorvan

( TK KBS, ezo; ml, mk ) 20170502025   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]