[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 19. 06. 2024   Meniny má Alfréd      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Iniciatívu 24 hodín pre Pána podporili v Bratislave 24-hodinovou adoráciou
P:3, 03. 04. 2017 10:01, DOM

Bratislava 3. apríla (TK KBS) V Bratislave sa v piatok a sobotu konala dvadsaťštyrihodinová adorácia. Bola súčasťou iniciatívy 24 hodín pre Pána, ktorá pochádza od pápeža Františka. Hlava Cirkvi chce vytvoriť tradíciu, aby sa v každej diecéze pred štvrtou pôstnou nedeľou ľudia modlili za potreby diecézy 24 hodín. V Bratislavskej arcidiecéze sa toto podujatie konalo o týždeň neskôr. Do podujatia sa zapojili rôzne spoločenstvá, ktoré sa vystriedali v moderovaní adorácie a v bdení pred Eucharistiou.

Podujatie pripravili UPC bl. Sestry Zdenky Schelingovej a redemptoristi, v spolupráci so spoločenstvami Bratislavskej arcidiecézy. Veriaci sa zapojili do modlitby chvály, príhovoru, adorácie, ticha a čakania na Pána v Kaplnke bl. sestry Zdenky Schelingovej na Vysokej škole sv. Alžbety v Bratislave. Po celý čas bola vystavená Oltárna sviatosť, ponúknutá bola aj sviatosť zmierenia. Prvý deň celebroval svätú omšu bratislavský pomocný biskup Mons. Jozef Haľko.

„Celé to podujatie sme sa snažili tak nejako vyvážiť, aby tu bola hodinka takej tichšej modlitby a hodinka takej moderovanej, aby naozaj aj ľudia, ktorí si potrebujú len v tichu oddýchnuť vedeli zistiť, že kedy vlastne je tá tichá hodinka, kedy tí, ktorí majú radi také moderovanejšie adorácie, tak si môžu prísť na tie časti,” hovorí páter Rastislav Dlhý.

Na adoráciu prichádzali ľudia celý piatok aj sobotu. V moderovaní adorácie sa striedali rôzne spoločenstvá. Zuzana Moravčík Michalová zo spoločenstva Emauzy vníma v práci a v okolí, že ľudia sú vystavení nemilosrdenstvu, preto časť moderovanej adorácie prosila aj za ich. „Vidím ten rozdiel ako keď človek nesie v srdci Pána, že vie, že toto je jeho skala, o ktorú sa opiera, hoci o tom nemusí hovoriť, ale v tých beznádejných chvíľach sa oňho opriem,” spomína (Zdroje: Rádio LUMEN, Pavol Hudák / Redemptoristi.sk).

( TK KBS, RL, phu, red; ml ) 20170403020   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]