[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 14. 07. 2024   Meniny má Kamil      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

ZKSM vyhlásilo grantové kolo na projekty pre svojich členov a spoločenstvá
P:3, 21. 03. 2017 07:29, DOM

Spišská Nová Ves 21. marca (TK KBS) Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže už štvrtý rok zverejnilo grantovú výzvu. Tentoraz sa výzva nesie v téme Umenie milovať v praxi. Myšlienka vychádza z projektu Umenie milovať, v ktorom sa spája činnosť ZKSM a práca s mládežou ako druh umenia. ZKSM chce grantovou výzvou podporiť projekty mladých a ich spoločenstiev, a zároveň zvýšiť povedomie hodnoty mládežníckej práce. Uchádzači o podporu z interného grantu ZKSM môžu podať návrhy so žiadosťou na vlastné projekty do 10. apríla 2017.

Martin Janus, výkonný riaditeľ ZKSM, verí, že “interný grant podnieti mladých zo spoločenstiev ZKSM k originálnemu praktickému vyjadrovaniu lásky k svojmu okoliu a výsledkami budú jedinečné, tvorivé práce mladých „umelcov”, ktoré budú mať čo povedať dnešnej spoločnosti.”

Výzvy sú zamerané na 6 oblastí projektu Umenia milovať – umenie slúžiť, prijímať, spájať, tvoriť, viesť a snívať. Aj týmto spôsobom chce ZKSM motivovať mladých vychádzať zo seba a prostredníctvom tvorby projektov v jednotlivých oblastiach, mohli sami zažívať rast a prinášať pozitívnu zmenu do svojho okolia. V minulom roku sa podarilo vďaka  internému grantu ZKSM na Slovensku uskutočniť 29 mládežníckych projektov s podporou v hodnote 5542 €. Všetky potrebné informácie sú spolu s výzvou zverejnené na stránke www.zksm.sk.

ZKSM sa už dvadsaťšesť rokov venuje systematickej a pravidelnej práci s mládežou. Zameriava sa na duchovné formovanie a neformálne vzdelávanie svojich členov prostredníctvom animátorských škôl. K aktuálnym projektom združenia patria Umenie milovať, Kresťan v politike, evanjelizačný projekt Godzone či projekt sieťovania spoločenstiev Lifenet.

TK KBS informovala Monika Takáčová

( TK KBS, mta, ml; pz ) 20170321018   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]