TK KBS

Dnes je streda 29. 03. 2017   Meniny má Miroslav       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | iPhone | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  marec  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

  Top témy
Všetky
100. výročie fatimských zjavení

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Notitiae GS KBS

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Slovenskí a českí biskupi chystajú spolu v Bratislave konferenciu o migrácii
P:3, 08. 02. 2017 12:24, DOMBratislava 8. februára (TK KBS) Fenomén migrácie bude dominovať medzinárodnému sympóziu, ktoré chystá v utorok 21. februára 2017 Konferencia biskupov Slovenska (KBS) a Česká biskupská konferencia (ČBK) v Bratislave. Vystúpia na nej predsedovia oboch biskupských konferencií - pražský arcibiskup Dominik kardinál Duka, bratislavský arcibiskup metropolita Stanislav Zvolenský a odborníci oboch krajín. Hovoriť budú o tom, čo hovorí o putovaní Biblia, o fenoméne migrácie, posilneniu kresťanskej identity ako odpoveď na migráciu a o výzvach a ohrozeniach z migrácie.

"Migrácia charakterizuje našu súčasnosť. Má viaceré príčiny. Môže to byť nedostatok pracovných príležitostí, ambícia dokázať niečo výnimočne, ale aj vojnové konflikty alebo prenasledovania kvôli náboženskému presvedčeniu,” hovorí predseda KBS Stanislav Zvolenský. “Konferencia „Náboženstvo a migrácia“, ktorá sa bude konať 21. februára v aule Benedikta XVI. na Kapitulskej ulici v Bratislave, je službou, aby sme mohli lepšie porozumieť jav súčasnej migrácie a zaujať správny kresťanský postoj v optike viery a posolstva Svätého Písma," vysvetľuje arcibiskup Zvolenský.

Príspevky odborníkov budú v štyroch sekciách. O tom, čo hovorí Biblia o putovaní, prídu hovoriť Jaroslav Brož, prodekan pre štúdium na Katolíckej teologickej fakulte Karlovej Univerzity v Prahe a Jozef Jančovič, jeden z prodekanov Rímskokatolíckej cyrilometodskej bohosloveckej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave. V druhej sekcii “Náboženstvo, Cirkev a fenomén migrácie” sa prihovoria Jindřich Šrajer z Teologickej fakulty Jihočeskej univerzity v Českých Budejoviciach a dekan Bohosloveckej fakulty UK v Bratislave Vladimír Thurzo.

V tretej sekcii “Posilnenie kresťanskej identity ako odpoveď na fenomén migrácie” vystúpi košický pomocný biskup Marek Forgáč a plzenský diecézny biskup Tomáš Holub. Vo štvrtej časti sympózia, ktoré bude na tému “Migračná kríza: výzva alebo ohrozenie”, sa prihovorí účastníkom český filozof a prekladateľ Jan Sokol z Fakulty humanitných studií z Karlovej univerzity v Prahe, ktorý bol okrem iného v roku 2013 posledným protikandidátom Václava Klausa vo voľbách prezidenta ČR. Pridá sa k nemu bývalý minister vnútra SR Vladimír Palko z Fakulty informatiky Paneurópskej vysokej školy v Bratislave.

Bližši informácie o konferencii je možné nájsť na stránke konferencie.kbs.sk.( TK KBS, kbs, ml; pz ) 20170208018   |   Upozorniť na chybu v správe | Prečítaná 939 x

[naspäť](c) TK KBS 2003 - 2017