[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 02. 06. 2023   Meniny má Xénia, Oxana      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Na sviatok Obetovania Pána sa biskupi stretnú s rehoľníkmi svojich diecéz
P:3, 27. 01. 2017 13:08, DOM

Bratislava 27. januára (TK KBS) Sviatok Obetovania Pána (2. februára) sa v Katolíckej cirkvi slávi ako Deň zasväteného života. V tento deň sa už tradične biskupi stretávajú s rehoľníkmi a rehoľníčkami pôsobiacimi na území ich diecéz. Prinášame zoznam slávení, ktoré sa pri tejto príležitosti uskutočnia.

-----------------------------------------------------------------

BRATISLAVA

Vo štvrtok 2. februára 2017 o 17:00 hod. bude svätá omša v Katedrále sv. Martina. Hlavným celebrantom bude bratislavský arcibiskup Mons. Stanislav Zvolenský. Po nej nasleduje v Aule Benedikta XVI. (v budove Kňazského seminára) stretnutie s rehoľníkmi, informoval sekretár arcidiecézy Július Pomšár.

BRATISLAVA

Pri príležitosti Dňa zasväteného života organizuje Bratislavská eparchia celodenné stretnutie zasvätených spojené s kňazským dňom, ktoré bude v stredu 1. februára 2017 v Bratislave na Eparchiálnom úrade. Stretnutie sa začne predpoludňajšou modlitbou v katedrále a bude pozostávať z dvoch pracovných blokov. Témou prvého doobedňajšieho bloku bude posynodálna apoštolská exhortácia pápeža Františka Amoris Laetitia a apoštolský list motu proprio Mitis et misericors Iesus. Po spoločnom obede bude nasledovať druhý pracovný blok, počas ktorého sa účastníci budú zamýšľať nad tým, ako v eparchii funguje spolupráca medzi duchovenstvom a zasvätenými a ako ju možno rozvíjať.

Celodenné stretnutie bude zakončené slávením archijerejskej liturgie v Katedrále Povýšenia svätého Kríža o 17:00, ktorej bude predsedať vladyka Peter Rusnák, v predvečer Sviatku Stretnutia Pána (Obetovania Pána) a následne modlitbou Veľkej večierne zo sviatku, uviedol Stanislav Gábor, hovorca eparchie.

-----------------------------------------------------------------

TRNAVA

Trnavský arcibiskup Mons. Ján Orosch pozýva všetkých zasvätených na spoločné slávenie Dňa zasväteného života, ktoré sa uskutoční 2. februára 2017. Tohtoročné stretnutie - organizované v spolupráci s tímom Pastorácie povolaní - začne na Arcibiskupskom úrade v Trnave o 15:00 h, avizuje arcidiecéza.

Po úvodnom privítaní, predstavení a občerstvení sú všetci pozvaní k spoločnému programu na tému "Slovo do života". Stretnutie vyvrcholí slávením Eucharistie o 18.00 h v kostole sv. Jakuba v Trnave. Bude mu predsedať Mons. Ján Orosch. Následnou eucharistickou adoráciou arcibiskup Orosch otvorí modlitby za povolania, ktoré budú bývať v roku 2017 každý prvý štvrtok mesiaca o 18.00 h vo františkánskom kostole.

-----------------------------------------------------------------

NITRA

Stretnutie rehoľníkov a zasvätených Nitrianskej diecézy sa uskutoční vo štvrtok 2. februára 2017. Program sa začne o 9:30 h svätou omšou v Katedrále – Bazilike svätého Emeráma v Nitre. Celebrovať bude Mons. Viliam Judák, nitriansky biskup. Po skončení svätej omše bude nasledovať prednáška Jozefa Švercela v aule Kňazského seminára svätého Gorazda v Nitre a spoločný obed v kňazskom seminári, informoval hovorca biskupstva Miroslav Lyko.

-----------------------------------------------------------------

BANSKÁ BYSTRICA (STARÉ HORY)

Banskobystrický biskup Mons. Marián Chovanec pozval rehoľníkov, rehoľníčky a ostatných zasvätených na spoločné stretnutie v Bazilike Navštívenia Panny Márie na Starých Horách. Uskutoční sa 4. februára 2017. Program začne o 9:45 h modlitbou radostného ruženca. O 10:30 h bude biskup Chovanec sláviť svätú omšu s rehoľníkmi. Nasledovať bude eucharistická poklona spojená s obnovením rehoľných sľubov a pohostenie vedľa baziliky (Pension St. Maria), informoval Biskupský úrad Banská Bystrica

-----------------------------------------------------------------

KOŠICE

Košický arcibiskup Bernard Bober bude slúžiť svätú omšu s rehoľníkmi v sobotu 4. februára 2017 o 9.30 h v Dominikánskom kostole v Košiciach. Po slávnosti nasleduje stretnutie rehoľníkmi pri obede, prednáška "Milosrdní aj po Mimoriadnom Svätom roku milosrdenstva" v podaní P. Andreja Valenta, OCD a svedectvá rehoľníkov (sr. M. Clareta Fečová KMBM, P. Leander Tadeusz Pietras OSPPE), informoval hovorca diecézy Jaroslav Fabian.

-----------------------------------------------------------------

SPIŠSKÁ KAPITULA

Na spoločné stretnutie s rehoľníkmi pozýva aj spišský biskup Mons. Štefan Sečka. Uskutoční sa v sobotu 4. februára 2017 v Kňazskom seminári biskupa Jána Vojtaššáka v Spišskej Kapitule. V programe je svätá omša o 10:00 h, prednáška P. Michala Zámkovského, CsSR. o sv. Martinovi a spoločný obed, informoval hovorca diecézy Peter Majcher.

-----------------------------------------------------------------

ROŽŇAVA

Rožňavská diecéza pozýva všetkých kňazov, Boží ľud a obzvlášť členov inštitútov zasväteného života a spoločností apoštolského života pôsobiacich v Rožňavskej diecéze na slávenie Dňa zasväteného života v duchu fatimského posolstva, ktoré bude v sobotu 4. februára 2017 vo Fiľakove za účasti rožňavského biskupa Mons. Stanislava Stolárika, uviedol hovorca diecézy Stanislav Kocúr.

Spoločné stretnutie sa začne pobožnosťou na fatimskú sobotu a mariánskou svätou omšou o 10:00 h v miestnom farskom kostole Nanebovzatia Panny Márie; po krátkej prestávke bude potom nasledovať prednáška a obed s prítomnými kňazmi a rehoľníkmi

-----------------------------------------------------------------

PREŠOV

Prešovský arcibiskup a metropolita Mons. Ján Babjak SJ sa stretne s rehoľníkmi a rehoľníčkami v sobotu 4. februára 2017 v Ľutine na archieparchiálnej púti zasvätených osôb. Program púte sa začne o 9.00 hod. slovenskou archijerejskou svätou liturgiou v bazilike minor v Ľutine, ktorú bude koncelebrovať aj pomocný biskup Prešovskej archieparchie Mons. Milan Lach SJ. Po liturgii bude nasledovať prednáška priora – predstaveného komunity a rehole augustiniánov na Slovensku P. Juraja Pigulu OSA, spolu s diskusiou a následným obedom, informoval hovorca Prešovskej archieparchie Ľubomír Petrík.

-----------------------------------------------------------------

Ak máte informácie o ďalších stretnutiach rehoľníkov s biskupmi, ozvite sa nám na adresu: reporter@tkkbs.sk. Zoznam aktualizujeme.

-----------------------------------------------------------------

( TK KBS, diec, ml; mk ) 20170127024   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]