[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 23. 06. 2024   Meniny má Sidónia      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

400. výročie zrodenia charizmy sv. Vincenta de Paul si pripomenú v Bratislave
P:3, 27. 01. 2017 10:08, DOM

Bratislava 27. januára (TK KBS) Vincentská rodina na celom svete si tento rok pripomína 400. výročie narodenia charizmy, ktorá je inšpirovaná svätým Vincentom de Paul. Oslavy tohto jubilea sa uskutočnia aj na Slovensku. Začnú už v sobotu 28. januára 2017. V Kostole sv. Vincenta de Paul v Bratislave bude o 10:30 h celebrovať svätú omšu Mons. Stanislav Zvolenský, bratislavský arcibiskup metropolita. Kazateľom bude Mons. Milan Šášik, eparcha Mukačevskej eparchie. Prítomní budú zástupcovia rehoľných spoločenstiev a laickí spolupracovníci, ktorí žijú charizmu svätého Vincenta. Svätú omšu prinesie naživo Televízia Lux.

"V roku 2017 si pripomíname narodenie charizmy, ktorá ovplyvnila svet v konaní skutkov milosrdenstva viac ako rôzne pravidlá či príkazy. Nespomíname na narodenie svätého Vincenta de Paul, ale na jeho prvú misijnú kázeň, ktorá zmenila život jemu, jeho okoliu, zmenila tvár Francúzska a neskôr sa preniesla do celého sveta. Presne 25. januára 1617 pán Vincent (ako ho oslovovali ľudia tej doby) je otrasený svätou spoveďou, ktorú práve vyslúžil zomierajúcomu dedinčanovi v Gannes. Vincent má 36 rokov a uvedomuje si, že Francúzi sú nevzdelaní, zbedačení, utrápení vojnami a boja sa vyznávať svoje poklesky vo sviatosti zmierenia. V ten deň vystúpi na kazateľnicu vo Folleville a , hoci o tom nevie, začína meniť dejiny. Preto si v roku 2017 vincentská rodina na celom svete pripomína 400. výročie narodenia charizmy, ktorá je inšpirovaná svätým Vincentom de Paul," avizuje vincentská rodina.

Po svätej omši bude predstavenie jednotlivých hnutí na Slovensku, ktoré sú inšpirované duchom sv. Vincenta. Počas roka budú prebiehať akcie, ktoré budú viac sprítomňovať charizmu svätca v dnešnej dobe. Konkrétne aktivity počas roka je možné nájsť na webstránkach www.vincenini.sk (vincentíni na Slovensku), www.vincentky.sk (sestry vincentky na Slovensku), www.satmarky.sk (sestry satmárky na Slovensku), www.rodinaneposkvrnenej.sk (Rodina Nepoškvrnenej), www.vincent.sk, www.ssvpglobal.org (Spolok svätého Vincenta na Slovensku), www.aic-international.org (Spolky kresťanskej lásky), www.zmm.sk (Združenie mariánskej mládeže), Združenie zázračnej medaily, Spoločnosť Máriiných sestier Zázračnej medaily, www.depaulslovensko.org (Depaul Slovensko), www.misevi.sk (vincentínski laickí misionári).

( TK KBS, hma, ml; mk ) 20170127020   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]