[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 10. 05. 2021   Meniny má Viktória       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  máj  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Pápež prijal organizátorov výstavy k Roku milosrdenstva v talianskom senáte
P:3, 19. 01. 2017 16:45, ZAHVatikán/Taliansko 19. januára (RV) V každom Jubileu sa stretávajú Božia dobrota a krehkosť človeka, ktorý stále potrebuje Otcovu lásku a odpustenie. Týmito slovami sa dnes predpoludním prihovoril Svätý Otec František organizátorom výstavy «Antiquorum habet», ktorú v uplynulom roku pri príležitosti Roku milosrdenstva hostil v Ríme taliansky Senát. Latinské pomenovanie je názvom historickej buly pápeža Bonifáca VIII., ktorou v roku 1300 vyhlásil prvý jubilejný rok v dejinách Cirkvi. Pápež Nedávno ukončená výstava predstavila viaceré dôležité aspekty prežívania jubilejných rokov, pripomenul pápež František:

„Od roku 1300 každé Jubileum poznačilo históriu Ríma: od architektúry po prijatie pútnikov; od umenia po sprievodné a charitatívne aktivity. Avšak je tu jeden základný prvok, srdce každého Svätého roku, ktorý sa nikdy nestratil zo zreteľa: v Jubileu sa stretávajú Božia dobrota a krehkosť človeka, ktorý stále potrebuje Otcovu lásku a odpustenie. Vskutku, preukázať milosrdenstvo je naozaj Božie, a obzvlášť v tom sa prejavuje jeho všemohúcnosť“.

Svätý Otec František prítomným zaželal, aby pokračovali „v čerpaní hojného a trvalého duchovného ovocia pochádzajúceho z jubilejnej skúsenosti“. Na predsedu talianskeho senátu Pietra Grassu, ktorý bol na stretnutí prítomný, sa obrátil so slovami:

„Hovorili ste o pohostinnom prijatí ako o jadre každého Jubilea; a toto je veľké prijatie: keď Boh prijíma bez toho, aby sa vypytoval mnoho vecí, odpúšťa nám, objíma nás, dáva nám bozk a hovorí nám to krásne slovo: «syn môj, dcéra moja»“.

Výstavu «Antiquorum habet» zameranú na Rok milosrdenstva, ktorú si mohli návštevníci pozrieť od marca uplynulého roku, inauguroval v priestoroch talianskeho Senátu vatikánsky štátny sekretár kardinál Pietro Parolin.

( TK KBS, RV ej; pz ) 20170119028   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]