[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 14. 07. 2024   Meniny má Kamil      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Vo Važci bola cez víkend posledná Celoslovenská rada ZKSM v tomto roku
P:3, 28. 11. 2016 11:05, DOM

Važec 28. novembra (TK KBS) Počas uplynulého víkendu sa vo Važci stretli zástupcovia Celoslovenskej rady Združenia kresťanských spoločenstiev mládeže. Stretnutie bolo hodnotením a zavŕšením celoročnej práce s mládežou v rámci tejto organizácie.

Na začiatku sobotňajšej pracovnej časti stretnutia sa zúčastneným členom rady prihovoril predseda združenia Ján Buc. Vo svojom príhovore poukázal na nevyhnutnosť sebareflexie v dnešnom uponáhľanom svete a na potrebu poznávania vnútorných motivácií. V ďalšej časti potvrdila rada ZKSM predchádzajúce voľby, v ktorých bola do oblastného centra v Žiline zvolená Veronika Brezániová. V tomto oblastnom centre sa nachádza niekoľko spoločenstiev, ktoré v sebe združujú takmer dvesto dobrovoľníkov, venujúcich sa práci s mládežou.

Do programu bolo zaradené aj zhrnutie činnosti kontrolnej komisie a predsedníctva ZKSM v uplynulom roku. Ako povedal predseda združenia Ján Buc, „vďaka tohtoročnej práci, ktorej ovocím je konkrétnejšie a osobnejšie priblíženie sa k jednotlivým spoločenstvám, chceme v ďalšom období efektívnejšie podnecovať spoluprácu medzi ZKSM a mladými dobrovoľníkmi v spoločenstvách na Slovensku.“

V poslednom bloku stretnutia zhodnotili zamestnanci ZKSM osobitné oblasti práce, ako neformálne vzdelávanie mladých, osobné stretnutia so spoločenstvami, propagovanie možností dobrovoľníckych aktivít, a administratívne vyhodnocovanie podujatí. „Veľmi ma teší pohľad na všetky aktivity a prínos, ktorý vidieť v práci mladých. Zvlášť chcem oceniť iniciatívy, ktoré sme v tomto roku podnikli, aby sme sa ešte viac priblížili našim spoločenstvám, vďaka čomu sa nám podarilo lepšie spoznať ich konkrétne potreby a zároveň poukázať na ich prínos pre spoločnosť. Týmto spôsobom sme urobili ďalšie kroky k napĺňaniu vízie nášho združenia,“ konštatoval výkonný riaditeľ ZKSM Martin Janus.

ZKSM sa už viac než dvadsaťpäť rokov venuje systematickej a pravidelnej práci s mládežou. Zameriava sa na duchovné formovanie a neformálne vzdelávanie svojich členov prostredníctvom animátorských škôl. K aktuálnym projektom združenia patria Umenie milovať, Kresťan v politike, evanjelizačný projekt Godzone či projekt sieťovania Lifenet.

TK KBS informoval Daniel Lysý

( TK KBS, dly, ml; pz ) 20161128022   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]