[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 02. 03. 2021   Meniny má Anežka       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  marec  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Pápež František v Iraku
Cesta rehoľného povolania
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Tisícky mladých zaplnili haly a štadióny, prijali pozvanie vstúpiť na nový level
P:3, 22. 11. 2016 07:44, DOMBratislava 22. novembra (TK KBS) Tisíce mladých ľudí počas uplynulého týždňa zaplnili športové haly a zimné štadióny po celom Slovensku. Dôvodom bolo evanjelizačné turné projektu Godzone s názvom Generácia KIOBK: Nový level, ktoré sa konalo v Poprade, Košiciach, Žiline, Banskej Bystrici a Bratislave. V posledný deň sa celé turné presunulo do Českej republiky a vyvrcholilo evanjelizačným koncertom v Prahe. Godzone tour sa počas Týždňa Cirkvi pre mládež uskutočnilo už po ôsmykrát a zúčastnilo sa ho dokopy 21 483 registrovaných účastníkov.

Podstatnou časťou celého turné sú večerné evanjelizačné koncerty, na ktoré je vstup zdarma. Sú vytvorené z hudobných, tanečných a divadelných vystúpení, ktoré nesú posolstvo evanjelia. „Celú hudbonú produkciu tour vytvárali hudobníci z viacerých kapiel z celého Slovenska, dokonca niektorých hudobníkov sme mali aj z Čiech. Bola to zmes od tanečnej hudby po sláčikové kvarteto, takže to bolo naozaj pestré,“ hovorí gitarista kapely ESPÉ Dávid Slavkovský a dodáva: „Okrem našej kapely tu boli ešte členovia kapiel Godknows, Heartbeat, Lámačské chvály a mnohí ďalší.“

Mladí ľudia z Godzone tímu počas celého týždňa ohlasovali evnajelium rôznymi spôsobmi. Viac ako 280 dobrovoľníkov sa rozdelilo do menších tímov, v ktorých slúžili. Niektorí z nich prichádzali s menšími evanjelizáciami na základné a stredné školy, ďalší sa venovali dobročinným aktivitám a iní prichádzali s evanjelizáciou na námestia a do ulíc miest. „Naši dobrovoľníci počas dobročinných aktivít pomáhali v charitných domoch, na farách, v domove seniorov, v nocľahárni a v rôznych občianskych združeniach. Zažili sme veľkú vďačnosť za každú malú službu, s ktorou sme na tieto miesta prišli a zároveň to bolo veľkým obohatením aj pre nás samých,“ hovorí Lukáš Valach, koordinátor dobročinných aktivít.

Na samotné večerné koncerty prišlo obrovské množstvo účastníkov a ich počet bol opäť väčší, ako minulý rok. Rekordérom tohto ročníka sa stala Žilina, kde na Zimný štadión prišlo viac ako 6000 ľudí z celého regiónu. Celé turné sa konalo pod záštitou Rady pre mládež a univerzity KBS a evanjelizačných koncertov sa priamo zúčastnili aj biskupi - žilinský biskup Mons. Tomáš Galis, bratislavský pomocný biskup Mons. Jozef Haľko a košický pomocný biskup Mons. Marek Forgáč.

„Veľmi rád som udelil požehnanie viac ako 3700 mladým. Zdalo sa mi, že to prijímajú, že sa pre to otvárajú. Ponúkol som im tú myšlienku že Boh je prítomný, živý a účinný a chce sa dotknúť ich srdca a dvíhať ich vždy na nový level, lebo toto sa volá nový level. Nikdy ten level, ktorý dosiahneme, nie je taký, že by nemohol existovať ešte ďalší a zároveň ten level, na ktorom sme, vyžaduje aby sme ho naplnili čím viac láskou, milosrdenstvom, dobrotou a pravdou,“ povedal po bratislavskom koncerte Mons. Jozef Haľko a dodal: „Prajem takýmto podujatiam, aby boli naplnené vedomím Božej prítomnosti a Kristovej lásky.“ Mladí, ktorí sa zúčastnili turné, boli po koncertoch pozvaní do miestnych spoločenstiev a k zapojeniu sa do služby v diecéze.

Projekt Godzone vznikol v roku 2010 v túžbe byť odpoveďou na výzvy pápežov k novej evanjelizácii. Je zastrešený Združením kresťanských spoločenstiev mládeže a koordinátori projektu sú členmi Katolíckej Cirkvi.

TK KBS informovala Ivana Šalgová

( TK KBS, iš; ml ) 20161122030   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]