[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 22. 07. 2024   Meniny má Magdaléna      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Rada pre mládež a univerzity KBS zasadala na Biskupskom úrade v Rožňave
P:3, 07. 10. 2016 11:50, DOM

Rožňava 7. októbra (TK KBS) Rada pre mládež a univerzity Konferencie biskupov Slovensku (KBS) sa stretla v stredu 5. októbra 2015 na Biskupskom úrade v Rožňave. Členovia rady, medzi ktorých patria zástupcovia jednotlivých diecéz a mládežníckych organizácií z celého Slovenska, na prvom spoločnom stretnutí po prázdninách hodnotili najmä letné Svetové dni mládeže (SDM) v Krakove.

"Členovia Rady sa po krátkom oddychu stretli na pracovnom stretnutí, na ktorom dominovalo hodnotenie letných Svetových dní mládeže v Krakove. Tešíme sa, že sme organizačnú a logistickú stránku slovenskej organizácie s prehľadom zvládli. Čakajú nás však nové výzvy," hovorí Ondrej Chrvala, tajomník Rady pre mládež a univerzity KBS. Na stretnutí nechýbal predseda Rady Mons. Tomáš Galis.

Prvou z nich by malo byť už budúci mesiac trojdielne pokračovanie prípravy Milosrdný rok, s ktorou sa mladí Slováci pripravovali do Krakova. Nazvaná bude "Stopy SDM". Vychádzať bude z príhovorov pápeža Františka na SDM v Krakove. Cieľom Rady je, aby sa jeho slová dostali medzi mladých. Pridá k tomu aj rôzne aktivity, návrhy modlitieb a adorácií a citácie z Biblie.

Nová duchovná príprava nadviaže na doterajšiu, ktorá po SDM prebieha na sociálnych sieťach. Volá sa "Ozveny SDM". Spojená je so zverejňovaním audio, video a foto spomienok na SDM v Krakove. Na webstránke SDM zároveň jeden z tímov rady postupne zverejnil všetky príhovory a homílie pápeža Františka z Krakova v slovenčine, ako aj katechézy a príhovory slovenských biskupov.

Ďalšou novinkou je, že rada v týchto dňoch zverejnila v slovenčine slovenský preklad krížovej cesty, ktorú sa s mladými modlil Svätý Otec v Krakove. Volá sa Cesta milosrdenstva. Autor jej zamyslení, krakovský pomocný biskup Grzegorz Ryś, spojil každé zo 14 zastavení so skutkom telesného alebo duchovného milosrdenstva.

Ďalšou novinkou, o ktorej dnes debatovali členovia rady, je aj koordinácia a logistika tradičného novembrového Týždňa Cirkvi pre mládež (12. - 19. novembra 2016). Už po trinástykrát sa uskutoční v čase, ktorý je z historického pohľadu spojený s odvážnym konaním mladých ľudí v roku 1989, ktorí nebojácne bojovali za slobodu a zmenu vtedajšieho systému.

Tentokrát bude opäť spojený bude s evanjelizačným turné Godzone v piatich slovenských a v českom hlavnom meste, futsalovým turnaj o pohár predsedu biskupskej konferencie v Bratislave (12. novembra) a spustením spomínanej duchovnej prípravy. Tá by mala vyvrcholiť v roku 2017 - týždeň pred Veľkou nocou, kedy sa počas Kvetnej nedele tradične stretávajú mladí zo svojimi biskupmi.

Ďalšie stretnutie rady sa uskutoční vo februári 2017 v Bratislave, v máji 2017 vo Vysokej nad Uhom a v októbri 2017 vo Važci.

TK KBS informovala Rada pre mládež a univerzity KBS

( TK KBS, rpm, ml; pz ) 20161007028   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]