[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 23. 03. 2023   Meniny má Adrián      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  marec  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Poprade sa po príprave začali ľudové misie s pátrami redemptoristami
P:3, 26. 09. 2016 10:07, DOM

Poprad 26. septembra (TK KBS) Po prípravnom týždni plného duchovného programu, sa začali v Rímskokatolíckej farnosti Poprad sväté misie. Správca farnosti Ondrej Borsík ich otvoril symbolickým "odovzdaním farnosti" počas času misií do rúk otcom redemptoristom. Počas celého týždňa sa veriacim prihovoria p. Michal Zamkovský, CSsR a p. Peter Hertel, CSsR.

Program sa začal v sobotu 24. septembra slávnostnou svätou omšou v Konkatedrále Sedembolestnej Panny Márie a zároveň aj svätou omšou v Kostole sv. Cyrila a Metoda. Páter Michal Zamkovský sa počas homílie zameral na hlavnú tému misií: "Priblíž sa k Bohu a on sa priblíži k Tebe." Túto myšlienku prirovnal k Tatrám, ktoré zdobia panorámu Popradu. "Keď sa priblížime k Tatrám, zdajú sa nám väčšie. Keď sa priblížime k Bohu, On sa priblíži k nám." Po liturgických čítaniach začal homíliu s vďakou za Božie slovo: "Nie je úžasné, že Boh k nám hovorí?"

Páter Michal Zamkovský ďalej uvažoval nad otázkami človeka: "Aký je Boh? Ako ma vidí? Zaujíma sa o mňa? Náš Boh však hovorí. Počuli sme Božie slovo. Niet nič krajšie, ako dôverovať Bohu v živote." Počas homílie sa tiež zamýšľal nad veľkosťou Božieho milosrdenstva: "Niet väčšej moci, ako kríž a odpustenie. Čím väčší hriešnik, tým väčšie právo na milosrdenstvo." V závere kázne sa zamýšľal aj nad osobnými očakávaniami každého prítomného. Za dôležité však považoval jedno: "Prijmite slovo. To slovo, ktoré potrebujeme počuť, má Boh pripravené. Nepremárnime príležitosť. Nezatvárajme dvere, keď Boh klope, možno posledný raz."

Duchovný program misií pokračoval v nedeľu slávením svätých omší v obidvoch kostoloch farnosti Poprad. Na poludnie sa uskutočnilo stretnutie s mládežou. V poobedňajších hodinách bola pripravená katechéza pre ženy. Sväté misie však budú pokračovať aj počas nasledujúceho týždna. Počas neho ešte odzneje slovo pre mužov, pripravené je aj stretnutie s mládežou (počas ktorého budú chvály s Riekou života), sväté omše pre deti, adorácia, sviatosť zmierenia a mnoho iného. Program vyvrcholí v nedeľu 2. októbra svätou omšou o 15:00 pri Aréne.

Kompletný program misií je možné nájsť TU

TK KBS informovala Alžbeta Šutková

( TK KBS, ašu, ml; pz ) 20160926024   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]