[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 05. 03. 2024   Meniny má Fridrich      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  marec  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Stovky mužov putovali v nedeľu do Gaboltova uctiť si škapuliarsku Pannu Máriu
P:3, 22. 08. 2016 09:33, DOM

Gaboltov 22. augusta (TK KBS) V Gaboltove sa v nedeľu 21. augusta už po 14-krát stretlo viac než 1000 mužov z celého Slovenska. Prišli pozdraviť škapuliarsku Pannu Máriu, prosiť o jej pomoc a ďakovať za prijaté dobrodenia. Hlavným hosťom tohtoročnej púte bol bratislavský pomocný biskup Mons. Jozef Haľko. Program začal o 9.00 hod. krížovou cestou a pokračoval prednáškami. Púť mužov je duchovnou obnovou určenou špeciálne pre mužov, ktorí sa snažia odpovedať na Božiu výzvu, aby boli mužmi modlitby a viery, ktorí šíria Kristovu lásku.

Pomocný biskup Mons. Jozef Haľko vo svojich prednáškach zdôraznil, že muži by sa mali vzájomne povzbudzovať k službe tým, ktorí sú im zverení. Vo svojej prednáške poukázal na svätého Jozefa, ktorý neustále komunikoval s Bohom a zároveň ho predstavil ako vzor muža, ktorý menej rozprával a viac konal. Povzbudil účastníkov púte, aby vnímali Božie povolanie vo svojom živote, či už ako manželia, alebo ako slobodní, a aby počúvali Boží hlas a snažili sa problémové situácie riešiť s Bohom, prostredníctvom modlitby.

S myšlienkou pripraviť púte pre mužov pôvodne prišli pátri redemptoriti. Do Gaboltova neprichádzajú iba muži z farností, ale aj ich kňazi. Medzi nimi bol aj otec Martin Harčár z farnosti sv. Ondreja v Košiciach a hudobník skupiny Maranatha. "Chodievam na túto púť už roky a snažím sa byť pre mužov vzorom a povzbudením. Chlapi potrebujú vidieť aj iných mužov, ktorí sa neboja vyjadriť svoju úctu pred Bohom a Pannou Máriou," povedal Harčár. Vyvrcholením celoslovenskej Púte mužov bola slávnostná svätá omša, ktorú celebroval bratislavský pomocný biskup. Na záver účastníkov vyzval, aby do prostredia, v ktorom žijú, neprestali vnášať Božiu lásku a milosrdenstvo.

TK KBS informovala Janka Pavelová

( TK KBS, jp, mk ) 20160822013   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]