[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 16. 06. 2024   Meniny má Blanka      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Za zosnulého arcibiskupa Zimowskeho obetujú svätú omšu na Skalke
P:3, 13. 07. 2016 15:57, DOM

Trenčín 13. júla (TK KBS) Pútnické miesto Skalka sa pripravuje na Diecéznu púť k patrónom nitrianskeho biskupstva sv. Andrejovi-Svoradovi a Beňadikovi, ktorá sa uskutoční 16. a 17. júla 2016. Pôvodne mal byť hlavným hosťom púte Mons. Zygmunt Zimowski. Predseda Pápežskej rady pre pastoráciu v zdravotníctve však po náhlej chorobe v stredu večer zomrel v nemocnici v meste Dąbrowa Tarnowska. Jeho zástupcom (ako delegát) na púti bude P. Ján Ďačok SJ.

Súčasťou hlavnej púte je tento rok aj púť zdravotníckych pracovníkov, ktorú pripravujú na mieste v spolupráci s Konferenciou biskupov Slovenska (KBS). Okrem miestneho diecézneho biskupa Mons. Viliama Judáka budú na slávností prítomní aj vladyka Milan Lach, predseda Rady pre pastoráciu zdravotníckych pracovníkov pri KBS, Mons. Peter Brodek, generálny vikár Nitrianskej diecézy, o. Vladimír Skyba, vikár gréckokatolíckej Bratislavskej eparchie a P. Melichar Matis OP, promotor pre ruženec.

"V sobotu dopoludnia bude svätú omšu sláviť vladyka Milan Lach SJ, kázať bude P. Ján Ďačok SJ, ktorý príde ako delegát dnes už zosnulého arcibiskupa Zimowskeho. Táto svätá omša za účasti zdravotníkov zo Slovenska bude obetovaná za zosnulého arcibiskupa. V nedeľu bude slávnostnú svätú omšu sláviť bisup Judák, kázať bude opäť P. Ján Ďačok," informoval Peter Beňo, správca farnosti.

Hlavné sväté omše budú v sobotu o 11:00 a o 19:00 a v nedeľu o 10:30. Počas celej púte bude príležitosť pristúpiť ku sviatosti zmierenia. Súčasťou programu je vernisáž zo sympózia Ora et Ars, gréckokatolícka svätá liturgia, posvätný ruženec, krížová cesta, adorácia či koncert. Duchovnou prípravou na púť bude už tradične pútnická konferencia Nové svitanie, ktorá sa uskutoční na Skalke v dňoch 9. až 13. júla 2016. Viac informácii o nej je možné nájsť na stránke: www.novesvitanie.sk.

Pútnický kostol na Skalke prešiel na jar obnovou interiéru a liturgického zariadenia a v máji tohto roku bol povýšený na diecéznu svätyňu s bránou milosrdenstva. Na tomto mieste je tak možné získavať jubilejné odpustky Svätého roku milosrdenstva, čo využívajú mnohí pútnici prichádzajúci z celého Slovenska aj zo zahraničia. Podrobný program púte je na stránke: www.putnickemiestoskalka.sk.

TK KBS informoval Peter Beňo

( TK KBS, pb; ml ) 20160713028   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]