[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 15. 08. 2022   Meniny má Marcela      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  august  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Arcibiskup Bober: Teším sa, že prichádza mladá sila s novým pohľadom
P:3, 11. 06. 2016 12:06, AUD

Bratislava/Košice 11. júna (TK KBS) Menovanie nového pomocného košického biskupa privítal aj košický arcibiskup Mons. Bernard Bober. Prinášame jeho reakciu:

"Menovaniu nového pomocného biskupa som sa potešil. Očakával som ho trošku skôr, ale proces, ktorý tomu predchádzal, nie je ľahký - najskôr u nás, a potom na komisiách v Ríme. Všetkým trom, ktorých som odporúčal, som rovnako dôveroval. A keď sa Svätý Otec rozhodol práve pre jeho menovanie, tak sa teším," povedal TK KBS Mons. Bernard Bober.

Ako by ste v krátkosti charakterizovali nového pomocného biskupa?

"Poznám ho ako usilovného a šikovného bohoslovca. Ako kaplán sa dobre zapísal v našej diecéze. Po kaplánskych rokoch išiel medzi mládež do nášho vysokoškolského pastoračného centra. Po štúdiách psychológie v Ríme sa opäť vrátil na tento post. Práca s mládežou mu je blízka a učarila mu. Poznám jeho rodinné zázemie. Pochádza z viacpočetnej rodiny. Poznám jeho rodičov, ktorí sa spoločensky angažovali. Predovšetkým otec, ktorý bol jeden čas vážne chorý a niesol to veľmi trpezlivo. Zrejme aj táto obeta prispela k tomu, že celá rodina sa sústredila na spoločný kríž. Vytvárali určite dobré spoločenské vzťahy. Zvlášť teraz, keď nám pomáhal na našej teologickej fakulte, som si všimol, že ako psychológ je veľmi prenikavý svojím duchom. Veľmi učene pomáhal aj na fakulte, a takisto pri výbere nových kandidátov do seminára. Teším sa na spoluprácu s ním a teším sa, že prichádza mladá, nová sila s novým pohľadom na veci pastorácie rodín a mládeže. Myslím, že v súčinnosti s ním vytvoríme dobré zázemie, aby sme mohli naozaj hovoriť, že Košice vedia zvládnuť všetky nielen pekné, ale aj náročné situácie."
Audio 1:
[download mp3]


( TK KBS, jkm, ml; pz ) 20160611006   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]

  Kontakty


Kонтакти для духовної допомоги та підтримки


  Top témy
Všetky

Pápež František v Kanade

Stretnutie mládeže T22

Vojna na Ukrajine

Synoda 2021-23

Rok Amoris Laetitia
Koronavírus