[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 18. 06. 2024   Meniny má Vratislav, Vratislava      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Vydavateľstvo redemptoristov vydalo sedem príručiek o milosrdenstve
P:3, 08. 06. 2016 10:01, DOM

Bratislava 8. júna (TK KBS) Sedem nových príručiek, ktoré majú pomôcť lepšie prežiť mimoriadny Svätý rok milosrdenstva, je už k dispozícii v slovenskom preklade. Novinky Pápežskej rady na podporu novej evanjelizácie vydalo vydavateľstvo Slovo medzi nami, ktoré vedú redemptoristi. Záujemcovia si publikácie môžu objednať jednotlivo alebo spolu (na adrese slovo@smn). Sú vo formáte A4 a majú 88 strán. Ich názvy sú: Podobenstvá milosrdenstva, Svätci v milosrdenstve, Žalmy milosrdenstva, Skutky milosrdenstva, Spoveď: sviatosť milosrdenstva, Cirkevní otcovia o milosrdenstve a Pápeži o milosrdenstve.

Kniha "Podobenstvá milosrdenstva" pozýva, aby sme dané podobenstvá vnímali novým spôsobom - rozpoznaním seba samých v príbehoch. Titul "Svätí v milosrdenstve" obsahuje príbehy 27 svätých, blahoslavených a ctihodných, ktorí vydali svedectvo o viere nielen prostredníctvom skutkov milosrdenstva, ale aj životom v Božom milosrdenstve. "Žalmy milosrdenstva" obsahujú niektoré z najkrajších žalmov milosrdenstva a ich výklad. "Skutky milosrdenstva" chcú osvetliť životný štýl ľudí, ktorí po tom, čo milosrdenstvo zakúsili, ho aj sami prejavú iným.

"Spoveď: sviatosť milosrdenstva" je biblickým aj praktickým pohľadom na túto sviatosť. "Cirkevní otcovia o milosrdenstve" obsahuje najmä štúdiu diel svätého Augustína, ako aj antológiu úryvkov iných cirkevných otcov vrátane svätého Maxima, Jána Zlatoústeho, Ambróza, Bazila a ďalších svätcov. Kniha "Pápeži o milosrdenstve" je ukážkou učenia o milosrdenstve pápežov Pia XI., Pia XII., Jána XXIII., Pavla VI., Benedikta XVI., Jána Pavla II. a pápeža Františka.

Svätý rok milosrdenstva začal na slávnosť Nepoškvrneného počatia Panny Márie (8. decembra 2015) a skončí 20. novembra 2016.

TK KBS informoval P. Rastislav Dluhý CSsR( TK KBS, rdl; ml ) 20160608014   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]