[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 19. 06. 2021   Meniny má Alfréd       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Slovenský preklad posolstva pápeža Františka k Svetovému dňu misií
P:3, 21. 05. 2016 20:00, DOM

Bratislava 21. mája (TK KBS) "Misionárska Cirkev, svedkyňa milosrdenstva" - je názov najnovšieho posolstva Svätého Otca Františka k Svetovému dňu misií. Konferencia biskupov Slovenska prináša na svojej internetovej stránke www.kbs.sk slovenskú verziu posolstva. Z talianskeho originálu ho preložila Mária Spišiaková. POSOLSTVO v plnom znení je možné nájsť ::TU::. K dispozícii je aj verzia pre elektronické čítačky a v pdf-verzii.

"Drahí bratia a sestry, mimoriadny Svätý rok milosrdenstva, ktorý Cirkev práve prežíva, vrhá osobitné svetlo aj na Svetový deň misií 2016. Vyzýva nás, aby sme hľadeli na misie ad gentes ako na veľké, nesmierne dielo milosrdenstva – tak duchovného, ako aj materiálneho. Na tohoročný Svetový deň misií sme skutočne všetci vyzvaní, aby sme ako misionárski učeníci „vyšli“ a poskytli svoje talenty, svoju tvorivosť, múdrosť a skúsenosť do služby šírenia posolstva Božej lásky a súcitu voči celej ľudskej rodine. Cirkev poverená misijným poslaním sa stará o tých, ktorí nepoznajú evanjelium, pretože si želá, aby všetci boli spasení a mohli zakúsiť Pánovu lásku. Jej poslaním je „ohlasovať Božie milosrdenstvo, ktoré je pulzujúcim srdcom evanjelia“ (bula Misericordiae vultus, 12) a ohlasovať ho v každom kúte sveta, až pokým nedospeje ku každej žene a mužovi, starému, mladému i dieťaťu," prihovára sa v posolstve Svätý Otec František.

Svetový deň misií sa slávi od roku 1926, tento rok už po 90-krát. Počiatok slávenia je spojený s tým, keď „Dielo pre šírenie viery“ na podnet Misijného kruhu seminára v Sassari na Sardínii navrhlo pápežovi Piovi XI. usporiadať výročný deň v prospech misijnej činnosti univerzálnej Cirkvi. Žiadosť bola prijatá a v nasledujúci rok 1927 bol slávený prvý „Svetový deň misií pre šírenie viery“. Pius XI. rozhodol tiež o tom, že Svetový deň misií sa bude sláviť pravidelne každú predposlednú nedeľu v mesiaci októbri, ktorý je tradične považovaný za misijný mesiac.

( TK KBS, kbs; ml ) 20160521008   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]