[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 07. 03. 2021   Meniny má Tomáš       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  marec  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Pápež František v Iraku
Cesta rehoľného povolania
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Banskej Bystrici sa uskutoční piaty ročník konferencie Godzone
P:3, 07. 04. 2016 16:24, DOMSliač 7. apríla (TK KBS) Už v piatok večer sa začne v Banskej Bystrici piaty ročník Godzone konferencie s názvom „Všetci za jedného“. Viac ako tisíc ľudí z celého Slovenska sa chystá do Športovej haly Štiavničky, aby sa spolu zjdenotili ako generácia, ktorej ide o Božie kráľovstvo. Program začína o šiestej večer otvorením, spoločnými chválami s kapelou ESPÉ a slovom kazateľa Michala Kevického. Lístky bude možné zakúpiť si aj na mieste, buď na celý víkend, alebo piatok a sobotu samostatne.

„Všetci za jedného je pre mňa predovšetkým o vyjadrení jednoty. Ježiš v evanjeliu povedal, že tam kde sú dvaja alebo traja v jeho mene, tam je On medzi nimi. To pre mňa znamená, že keď sa na Godzone konferencii stretneme, tak tam bude Boh medzi nami a ja verím, že jeden moment v Otcovej prítomnosti môže zmeniť úplne všetko,“ hovorí o téme konferencie Dávid Slavkovský z organizačného tímu. Tému konferencie budú postupne predstavovať vo svojich prednáškach známi slovenskí rečníci - kazateľ zboru Viera BJB Michal Kevický, redemptorista Jozef Mihok, rímskokatolícky kňaz pre mládež Ján Buc a vedúci Spoločenstva SP a spevák kapely ESPÉ Julo Slovák. Každú prednášku budú dopĺňať mimopódiové aktivity a počas celej konferencie bude pre účastníkov vytvorený priestor na osobné stretnutia i spoločnú modlitbu.

Godzone konferencia sa uskutoční už po piatykrát a jej hlavným zámerom je posúvať ďalej víziu generácie, ktorej ide o Božie kráľovstvo a pozývať stále ďalších ľudí stať sa jej súčasťou. „Verím v silu tejto generácie KIOBK a teším sa na spoločný čas, ktorý je vždy plný povzbudenia a posunu vpred. Verím, že aj takto môžeme dať samých seba a investovať to čo máme, aby sme mohli povstať všetci za jedného a vojsť na nový level jednoty, spojenia, zápasu a porozumeniu zámerom Božieho kráľovstva. Nechceme ľudí pozvať len na nejaké podujatie, pozývame ich stať sa súčasťou tejto generácie KIOBK,“ pozýva na Godzone konferenciu Julo Slovák, ktorý je tiež riaditeľom projektu Godzone.

Počas konferencie bude prebiehať aj zbierka hrnčekov, uterákov a obliečok pre inštitút Krista Veľkňaza v Źákovciach. Novinkou na konferencii bude tohto roku možnosť zapojiť deti do programu Detskej konferencie, ktorá bude prebiehať paralelne v priestoroch športovej haly. Celá Godzone konferencia tak ponúka priestor pre načerpanie a formáciu nielen mládeži, ale aj celým rodinám.

TK KBS informovala Ivana Šalgová

( TK KBS, iš; ml ) 20160407034   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]