[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 17. 05. 2022   Meniny má Gizela      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  máj  >>
poutstštpisone
       1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

KBS chystá konferenciu o mieste cirkvi v postmodernej spoločnosti
P:3, 29. 01. 2016 11:51, DOM

Bratislava 29. januára (TK KBS) "Miesto Katolíckej cirkvi v postmodernej spoločnosti" - je názov medzinárodnej odbornej konferencie, na ktorú pozýva v stredu 24. februára 2016 Konferencia biskupov Slovenska a Rímskokatolícka cyrilometodská bohoslovecká fakulta Univerzity Komenského v Bratislave. Vystúpia na nej hostia z Nemecka, Talianska, Španielska a Slovenska. Hlavným hosťom bude emeritný arcibiskup z Bologne, kardinál Carlo Caffarra. Na sympóziu sa zúčastnia viacerí biskupi, ako aj osobnosti akademického, spoločenského, politického a náboženského života zo Slovenska i zahraničia. Konferencia, ktorá sa uskutoční v aule Benedikta XVI. na Kapitulskej ulici 24 v Bratislave, je otvorená pre všetkých, ktorí sa aktívne zaujímajú o otázky vzťahu cirkvi a štátu, moderného sveta a náboženstva.

Ide o tradičnú jarnú konferenciu biskupskej konferencie, ktoré už majú svoju niekoľkoročnú tradíciu. V roku 2013 zorganizovala KBS sympózium o rodovej rovnosti. O rok neskôr to bola medzinárodná konferencia o pohľade cirkvi na ľudské práva a vlani o šírení kultúry života. "Cieľom najnovšieho podujatia je diskutovať o mieste Katolíckej cirkvi v súčasnom svete. Budeme uvažovať, ako má Cirkev ohlasovať evanjelium v dnešnom svete, ako má viesť dialóg so spoločnosťou a v čom môže byť v týchto podmienkach prínosom," hovorí o cieľoch konferencie výkonný sekretár KBS Anton Ziolkovský.

"V posledných rokoch sa u nás vedie široká diskusia o rozličných témach, ktoré sa týkajú cirkvi. Debatuje sa o mieste cirkvi v spoločnosti, o jej financovaní. Myslím, že treba viac hovoriť o prínose Katolíckej cirkvi pre spoločnosť. Pozvali sme viacerých hostí, ktorí dobre rozumejú európskym a medzinárodným reáliám a predstavia svoje skúsenosti. Spolu s nimi chceme konfrontovať náš pohľad na postavenie Cirkvi. Táto debata môže prispieť k porozumeniu miesta Cirkvi v spoločnosti a môže napomôcť ujasniť, prečo by aj sekulárna spoločnosť v nejakej miere mala podporovať Cirkev aj materiálne," hovorí o prínose konferencie výkonný sekretár KBS.

Konferencia sa začne o 9:00 h registráciou účastníkov. Prítomných pozdraví predseda Konferencie biskupov Slovenska Mons. Stanislav Zvolenský a dekan Rímskokatolíckej cyrilometodskej bohosloveckej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave Vladimír Thurzo. Potom vystúpi kardinál Carlo Caffarra, emeritný arcibiskup z Bologne. Pridá sa k nemu novinár a publicista Andreas Püttmann z Nemecka. O "Kríze Európy očami Jána Pavla II. a Benedikta XVI." bude následne hovoriť profesorka cirkevných dejín Emília Hrabovec. Popoludní vystúpi Marie Hildingsson, generálna sekretárka Federácie katolíckych rodín a Jaime Oreja z medzinárodnej organizácie One of us (Jeden z nás).

Bližšie informácie a registrácia prebieha na internetovej stránke ::konferencie.kbs.sk::.

( TK KBS, kbs; ml ) 20160129024   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]

  Kontakty


Kонтакти для духовної допомоги та підтримки


  Top témy
Všetky

Svetové stretnutie rodín

Pápež na Malte

Vojna na Ukrajine

Synoda 2021-23

Rok Amoris Laetitia
Koronavírus

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat

  ::Pomoc utečencom::
Pomoc s ubytovaním