[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 17. 06. 2024   Meniny má Adolf      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Sviatok Obetovania Pána si rehoľníci pripomenú stretnutím s biskupmi
P:3, 27. 01. 2016 10:00, DOM

Bratislava 27. januára (TK KBS) Sviatok Obetovania Pána (2. februára) sa v Katolíckej cirkvi slávi ako Deň zasväteného života. V tento deň sa už tradične biskupi stretávajú s rehoľníkmi a rehoľníčkami pôsobiacimi na území ich diecéz. Pri tejto príležitosti prinášame zoznam viacerých slávení, ktoré sa v daný deň (alebo skôr) uskutočnia. Tento rok budú slávenia spojené s ukončením Roka zasväteného života.

--------------------------------------------------

Bratislava

Na sviatok Obetovania Pána v utorok 2. februára 2016 budú v Katedrále sv. Martina v Bratislave o 17.00 hod. sláviť svätú omšu bratislavskí biskupi Mons. Stanislav Zvolenský a Mons. Jozef Haľko. Pri slávení sa

stretnú so zasvätenými mužmi a ženami žijúcimi na území Bratislavskej arcidiecézy. Všetci sú pozvaní na túto slávnosť, ktorou sa zakončí Rok zasväteného života.

TK KBS informoval Lukáš Uváčik

Stretnutie bratislavského eparchu Mons. Petra Rusnáka s rehoľnými komunitami pôsobiacimi v Bratislavskej eparchii sa uskutoční v predvečer sviatku Stretnutia Pána 1. februára na Eparchiálnom úrade v Bratislave. Podujatie, ktorým sa zakončí Rok zasväteného života na eparchiálnej úrovni, sa začne obedom, po ňom bude nasledovať príhovor biskupa Rusnáka, modlitba deviatej hodinky a duchovné zamyslenie. Stretnutie vyvrcholí svätou liturgiou slávenou v Katedrále Povýšenia svätého Kríža, ktorej bude predsedať vladyka Peter Rusnák.

TK KBS informoval Stanislav Gábor

--------------------------------------------------

Trnava

Arcibiskup Mons. Ján Orosch ukončí Rok zasväteného života v Trnavskej arcidiecéze v utorok 2. februára 2016 o 16:00 h v katedrálnom Chráme sv. Jána Krstiteľa v Trnave svätou omšou z príležitosti sviatku Obetovania Pána, ktorej bude predsedať. Pri slávení svätej omše sa stretne s členmi inštitútov zasväteného života a spoločností apoštolského života, ktorí pôsobia na území Trnavskej arcidiecézy. Po skončení liturgie bude nasledovať prednáška na tému zasväteného života. Po nej sa hostia stretnú v priestoroch arcibiskupského paláca na malom pohostení.

TK KBS informoval Dušan Kolenčík

--------------------------------------------------

Nitra

Všetky rehole, zasvätené spoločenstvá a kňazi pôsobiaci v Nitrianskej diecéze sú pozvaní na slávenie Dňa zasväteného života. V tomto roku sa uskutoční v utorok 2. februára 2016. Program sa začne o 9:30 h svätou omšou v Katedrále – Bazilike svätého Emeráma v Nitre. Hlavným celebrantom bude Mons. Viliam Judák, nitriansky biskup. Kňazi si musia priniesť albu a bielu štólu. O 11:00 h program pokračuje prednáškou v aule Kňazského seminára svätého Gorazda v Nitre. Vystúpi P. Ján Kušnír, SVD.

TK KBS informoval Miroslav Lyko

--------------------------------------------------

Banská Bystrica (Staré Hory)

Banskobystrický biskup Mons. Marián Chovanec pozval rehoľníkov, rehoľnice a ostatných zasvätených na spoločné stretnutie v  Bazilike Navštívenia Panny Márie na Starých Horách. Uskutoční sa v  sobotu 6. februára 2016, kde sa program začne o 9:45 h modlitbou radostného svätého ruženca. O 10:30 h sa uskutoční svätá omša s biskupom Chovancom. Po nej bude nasledovať eucharistická poklona spojená s obnovením rehoľných sľubov a pohostenie vedľa baziliky (Pension St. Maria).

TK KBS informoval Biskupský úrad Banská Bystrica

-----------------------------------------------------------------

Spišská Kapitula

Spoločné stretnutie zasvätených osôb sa uskutoční aj v Spišskej diecéze. Mons. Štefan Sečka, spišský biskup, ich pozval na stretnutie, ktoré sa uskutoční v sobotu 30. januára.2016 v Kňazskom seminári biskupa Jána Vojtaššáka v Spišskej Kapitule. Program sa začne svätou omšou o 10:00 h. Po nej sa prítomným prihovorí P. Vladimír Peklanský SAC na tému "Zasvätený život školou milosrdenstva". Stretnutie ukončí spoločný obed.

TK KBS informoval Peter Majcher

-----------------------------------------------------------------

Košice

V sobotu 6. februára sa vyše dvesto pozvaných rehoľníkov , rehoľníc a zasvätených osôb v Košickej arcidiecéze zíde s košickým arcibiskupom metropolitom Mons. Bernardom Boberom na Eucharistickom slávení Dňa zasväteného života v Dominikánskom kostole o 10:00 h. Stretnutie bude pokračovať

programom a slávnostným obedom zasvätených osôb.

TK KBS informoval Jaroslav Fabian

-----------------------------------------------------------------

Rožňava

Pri príležitosti ukončenia Roka zasväteného života bude v sobotu 6. februára 2016 o 10:00 h vo Farskom kostole sv. Juraja v Starej Haliči predsedať slávnostnej svätej omši Mons. Stanislav Stolárik, rožňavský biskup. Na túto svätú omšu sú osobitne pozvaní všetci členovia inštitútov zasväteného života a spoločností apoštolského života pôsobiacich v Rožňavskej diecéze ako aj všetci diecézni kňazi. Po svätej omši bude nasledovať predstavenie charizmy hostieľov - Rodiny Panny Márie a Diela Ježiša Veľkňaza, ktorí v Starej Haliči pôsobia, a potom spoločný obed.

TK KBS informoval Stanislav Kocúr

-----------------------------------------------------------------

TK KBS pozýva aj ostatné diecézy k tomu, aby ju informovali o tom, kde budú ďalšie stretnutia rehoľníkov, na adrese: reporter@tkkbs.sk. Zoznam redakcia aktualizuje.

-----------------------------------------------------------------

( TK KBS, ml; ml ) 20160127033   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]