[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 14. 07. 2024   Meniny má Kamil      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Zástupcovia oblastných centier ZKSM na celoslovenskej rade vo Važci
P:3, 26. 01. 2016 12:56, DOM

Važec 26. januára (TK KBS) Vo Važci sa uplynulý víkend konala celoslovenská rada Združenia kresťanských spoločenstiev mládeže (ZKSM). V  programe nechýbalo bilancovanie práce za uplynulý rok, aktuálne výzvy pre mladých, a takisto schvaľovanie regrantingu na rok 2016. Na prvom tohtoročnom zasadnutí sa stretlo 25 vedúcich zástupcov oblastných centier združenia.

"Celoslovenská rada je najvyšším orgánom ZKSM a na každom jej zasadnutí sa rokuje o dôležtých veciach týkajúcich sa združenia ale je to taktiež príležitosť a čas rozvíjania vzťahov i osobnostného rastu pre našich zástupcov oblastných centier," povedal Martin Janus, výkonný riaditeľ ZKSM. Program začal v  sobotu ráno zamyslením predsedu združenia Jána Buca o nevyhnutnosti milosrdenstva v živote každého človeka. Po ňom nasledovala pracovná časť, kde boli predstavené návrhy na funkčné zmeny v rámci združenia, o  ktorých mohli účastníci spolu diskutovať. Jednou z tém stretnutia bol aj regranting, schválenie prerozdelenia financií na rok 2016. Počas stretnutia taktiež došlo aj k  bilancovaniu za uplynulý rok. Zhodnotili sa aktivity podporené z interného grantu a predstavili sa okruhy tém projektov, do ktorých sa budú môcť aktívne zapojiť mládežnícke spoločenstvá v  roku 2016.

Zástupcovia oblastných centier boli tiež oboznámení s  možnosťami akreditovaného neformálneho vzdelávania pre svojich členov. V rámci tohto vzdelávania sa ZKSM usiluje o pravidelnú formáciu v oblasti dobrovoľníctva, líderstva, animátorskej služby a  sieťovania spoločenstiev. Na záver programu predstavil koordinátor projektu Tvoja vec Eduard Filo účastníkom kampaň s názvom Si kľúčový, ktorej cieľom je podpora prvovoličov a nevoličov v  aktívnom prístupe k parlamentným voľbám v  tomto roku. Po formálnom programe nasledoval spoločný čas, zameraný na osobnostný rast členov združenia. V  rámci neho bola pre nich pripravená interaktívna prednáška s názvom Paradigma celistvého človeka, ktorej cieľom bolo účastníkov podnietiť k  novému pohľadu na seba a  vlastnú osobnosť v celej komplexnosti ľudskosti. Stretnutie sa zakončilo neformálnym spoločným časom zúčastnených.

ZKSM sa už dvadsaťpäť rokov venuje systematickej a pravidelnej práci s mládežou. Zameriava sa na duchovné formovanie a neformálne vzdelávanie svojich členov prostredníctvom animátorských škôl. K  aktuálnym projektom združenia patria Umenie milovať, Kresťan v politike, evanjelizačný projekt Godzone 2či projekt sieťovania Lifenet. 

TK KBS informoval Daniel Lysý

TK KBS vydala k správe ::FOTO::

( TK KBS, dl; ml ) 20160126030   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]