[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 24. 06. 2024   Meniny má Ján      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Členovia Maltézskej pomoci Slovensko vyzbierali pri podávaní punču 8 800 eur
P:3, 21. 12. 2015 08:46, DOM

Bratislava 21. decembra (TK KBS) Členovia Maltézskej pomoci Slovensko vyzbierkali uplynulý víkend pri podávaní vianočného punču v Bratislave, Nitre a Trenčíne, od návštevníkov svojich stánkov dobrovoľné príspevky v celkovej výške 8 800 €. Darcovia ich darovali s úmyslom, že budú použité na charitatívne aktivity pre chudobných, chorých a trpiacich.

"Maltézska pomoc Slovensko si túto dôveru veľmi váži, ďakuje za ňu a vyzbierané finančné prostriedky použije na charitatívne ciele, akými sú napríklad v Bratislave na rozvoz obedov pre osamelých, chorých a chudobných, v Nitre na Hospic – dom pokoja a zmieru u Bernadetky a prevádzku mobilnej hospicovej starostlivosti, či dovoz zdravotníckeho materiálu do zdravotníckych a sociálnych zariadení, no a napokon v Trenčíne na zabezpečenie chodu nocľahárne pre bezdomovcov, či fungovanie sociálneho šatníka pre sociálne odkázaných obyvateľov. Tento úspech je najlepšou odplatou dobrovoľníkom Maltézskej pomoci za to, že niekoľko dní od rána do večera vo Vianočných mestečkách v Bratislave a v Nitre, ako aj na Skalke pri Trenčíne s láskou pripravovali a podávali návštevníkom maltézsky vianočný punč," uvádza v tlačovej správe.

Maltézska pomoc Slovensko tak popri podávaní vianočného punču využila príležitosť aj k tomu, aby sa verejnosť mohla prostredníctvom propagačných materiálov zoznámiť s históriou, poslaním a aktivitami členov Maltézskeho rádu v minulosti i súčasnosti, v zahraničí a zvlášť na Slovensku. Maltézska pomoc Slovensko, ktorá je jediná oficiálna výkonná charitatívna organizácia Maltézskeho rádu v SR aj takto mohla vstúpiť viac do povedomia verejnosti a vzbudzovať záujem spoločnosti o dobrovoľníctvo, solidaritu a súcit s chudobnými, chorými a trpiacimi, ktorým dobrovoľníci Maltézskej pomoci nezištne venujú svoj čas, prostriedky a schopnosti. Verejnosť tak dostala príležitosť prejaviť pri pohári chutného vianočného punču svoju vianočnú štedrosť a solidaritu s tými a pre tých, ktorí pre chudobu, chorobu, či bolesť sú odkázaní na pomoc blížnych.

TK KBS informoval Tibor Ujlacký

( TK KBS, tu, ml; pz ) 20151221019   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]