[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 19. 06. 2024   Meniny má Alfréd      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Dvadsiatka študentov sa v Rodinkove učila, ako efektívne pomáhať
P:3, 14. 12. 2015 09:14, DOM

Žilina 14. decembra (TK KBS) Sociálna a pastoračná pomoc ľuďom so zdravotným hendikepom si vyžaduje osobitný nácvik a vedomosti. Študenti sociálnej práce s rodinou na Teologickej fakulte Trnavskej univerzity sa takémuto nácviku venovali prvý decembrový víkend v Rodinkove pri Belušských Slatinách. Dvadsať študentov a zdravotne znevýhodnených návštevníkov pod dohľadom pedagógov intenzívne zažívali, aké je dôležité vnímať problémy očami druhého a zároveň vhodne sprevádzať človeka, ktorý na vzniknutú situáciu hľadá riešenia.

Cieľom aktívnej študentskej praxe bolo trénovať metódu sprevádzania – counselingu, ktorá sa orientuje na citlivú pomoc jednotlivcovi pri prechádzaní náročnými životnými udalosťami tak, aby si našiel vhodné riešenia predovšetkým sám. Študenti po ukončení víkendu hodnotili dôležitosť takýchto nácvikov, kde si na vlastnej koži vyskúšali, ako im pri rozhovoroch so zdravotne znevýhodnenými ľuďmi pomáhalo, keď sa cielene pokúšali nedávať svoje návrhy na nájdenie riešení predkladaných problémov.

Teologická fakulta pripravuje laikov na prácu s rodinami už jedenásty rok, študentské praxe jej umožňujú overovať účinnosť naučených metód. Counseling je v sociálnej a pastoračnej práci stále novou metódou, ktorá sa ukazuje ako veľmi efektívna, ak je vopred dostatočne natrénovaná.

TK KBS informovala Mária Šmidová

( TK KBS, mš, ml; pz ) 20151214028   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]