[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 07. 12. 2022   Meniny má Ambróz      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  december  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Posviacka Pastoračného centra Božieho milosrdenstva v Havaji
P:3, 11. 12. 2015 11:47, DOM

Havaj 11. decembra (TK KBS) Na sviatok Počatia Presvätej Bohorodičky svätou Annou 8. decembra, v deň otvorenia mimoriadneho Svätého roku milosrdenstva Svätým Otcom Františkom v Ríme, vladyka Ján Babjak SJ, prešovský arcibiskup a metropolita, posvätil novopostavenú Pastoračnú miestnosť Božieho milosrdenstva v Havaji.

Po posviacke vyšiel vladyka s kňazmi i všetkými veriacimi v sprievode ku chrámu, kde ich privítal starosta obce Stanislav Viňarský. Nasledovala archijerejská svätá liturgia, počas ktorej vladyka v homílii pripomenul dôležitosť Božieho milosrdenstva v živote každého kresťana. Povzbudil tamojších veriacich k neustálemu čerpaniu z prameňa milosrdenstva, ktorý sa nikdy nevyčerpá. Taktiež sa v homílii prihovoril deťom, ktorých zrak upriamil na vlastnosti štedrosti a lásky, ktoré zdobia svätého Mikuláša.

Po liturgii všetci prítomní zaspievali pápežskú hymnu a správca farnosti Havaj, otec Marcel Iľko, poďakoval otcovi arcibiskupovi a metropolitovi v mene všetkých veriacich. Na slávnosti sa zúčastnil aj protopresbyter stropkovského protopresbyterátu otec Slavomír Tarasovič, protopresbyter orlovského protopresbyterátu otec Peter Iľko, protopresbyter hanušovského protopresbyterátu otec Miroslav Iľko, správca farnosti Bukovce otec Ján Vasiľ a otec Ján Sabol.

Pastoračná miestnosť bola postavená aj preto, lebo chrám je vysoko a je ťažko dostať sa k nemu v zime. Pastoračná miestnosť je spojená s farskou budovou.

TK KBS informoval Dominik Petrík

( TK KBS, dp; pz ) 20151211018   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]

  Kontakty


Kонтакти для духовної допомоги та підтримки


  Top témy
Všetky

Pápež František v Sudáne

Vojna na Ukrajine

Synoda 2021-23