[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 07. 03. 2021   Meniny má Tomáš       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  marec  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Pápež František v Iraku
Cesta rehoľného povolania
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

ZKSM združuje a podnecuje mladých na Slovensku už celé štvrťstoročie
P:3, 01. 12. 2015 11:36, DOMPoprad 1. decembra (TK KBS) Uplynulú sobotu sa v Poprade stretli zamestnanci, členovia celoslovenskej rady, zástupcovia partnerských organizácií a podporovatelia ZKSM, aby spoločne oslávili jubilejné 25. výročie tejto mládežníckej organizácie. Program začal slávnostnou liturgiou, ktorú celebroval predseda Rady pre mládež a univerzity KBS Mons. Tomáš Galis. Vo svojej homílii žilinský biskup vyjadril vďačnosť za prácu ZKSM a takisto potrebu objavovať a povzbudzovať potenciál, ktorí v sebe mladí nesú.

Po liturgii nasledoval spoločenský program, na ktorom sa zúčastnili pozvaní hostia i politickí predstavitelia. Predseda združenia Ján Buc, ktorý je vo vedení desiaty rok, sa vo svojom príhovore poďakoval všetkým, ktorých úsilie pomohlo prinášať mladým chuť zo života: „Našou túžbou je, aby mladí prinášali na Slovensko nádej, radosť a vášeň, aby vlastným svedectvom pripravili dobrú pôdu a zázemie pre ďalšie generácie mladých. Za pomoc v tomto úsilí vám všetkým zo srdca ďakujem“. Program sa venoval histórii združenia, ktorú vo forme videoprojekcie pripravil bývalí predseda združenia Ján Gombala. S krátkym povzbudením sa hosťom prihovorili aj politickí predstavitelia, podpredsedovia NRSR Erika Jurínová a Ján Figeľ a europoslankyňa Anna Záborská.

Celé podujatie vyvrcholilo predstavením vízie do ďalšej budúcnosti združenia a aktuálne nového projektu s názvom „Umenie milovať.“ Tento projekt, poukazujúci na celospoločenský význam práce s mládežou, chce podnecovať mladých k hľadaniu konkrétnych spôsobov vyjadrenia lásky, v ktorých zanechajú stopu vlastnej originality a umenia svojej jedinečnosti. Súčasťou projektu bude aj webová stránka www.umeniemilovat.sk.

ZKSM sa už dvadsaťpäť rokov venuje systematickej a pravidelnej práci s mládežou. Zameriava sa na duchovné formovanie a neformálne vzdelávanie svojich členov prostredníctvom animátorských škôl. K aktuálnym projektom združenia patria Kresťan v politike, evanjelizačný projekt Godzone či projekt sieťovania Lifenet.

TK KBS informoval Daniel Lysý

( TK KBS, dl; ml ) 20151201043   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]