[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 24. 04. 2024   Meniny má Juraj      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Siedmy ročník evanjelizačného turné Godzone pritiahlo do hál 19 000 ľudí
P:3, 22. 11. 2015 12:28, DOM

Bratislava 22. novembra (TK KBS) Mladí ľudia po celom Slovensku mali minulý týždeň možnosť zažiť Zmenu atmosféry. Evanjelizačné turné projektu Godzone pritiahlo do športových hál a na zimné štadióny v Poprade, Košiciach, Žiline, Bratislave, Brne a vo Zvolene 19 000 ľudí. Na realizácii turné sa podieľal 180 členný tým dobrovoľníkov, ktorí celý týždeň ohlasovali evanjelium v jednotlivých mestách. Pri prípravách a evanjelizácii im pomáhali aj stovky lokálnych dobrovoľníkov.

Evanjelizačné turné projektu Godzone je už tradične súčasťou podujatí realizovaných počas Týždňa Cirkvi pre mládež. Momentálne skončil už jeho siedmy ročník a záujem o evanjelizačné koncerty mezi mladými neklesá, práve naopak, každý rok rastie. Oproti minulému roku bola účasť podľa odhadov prekročená o 3000 návštevníkov. Okrem večerných koncertov sa v rámci turné v každom meste konala aj evanjelizácia na námestí, počas ktorej dobrovoľníci rozdali medzi ľudí dvesto litrov čaju a rozprávali sa s približne osemsto päťdesiatimi ľuďmi.

Koncerty v jednotlivých mestách boli vystavané z hudobnej, divadelnej a tanečnej produkcie a plynule prechádzali do spoločných modlitieb. Evanjelizačnú výzvu v každom meste priniesol kňaz a riaditeľ Komisie pre mládež v Spišskej diecéze Marek Uličný. S motivačným slovom sa mladým prihováral otec Jozef Mihok CSsR a vedúci Spoločenstva SP a riaditeľ projektu Godzone Július Slovák. V programe vystúpili kapely ESPÉ, Heartbeat, Godknows a Lámačské chvály. V každom meste sa mladým prihovoril aj miestny kňaz pre mládež alebo miestny otec biskup. „Myslím si, že tam, kde sa zídu mladí ľudia, aby sa rozprávali o Bohu, o Ježišovi, o Jeho prítomnsoti a o Jeho účinnej moci v nás, to je dobré miesto a dobré podujatie. Je dôležité poznať Ježiša a Jeho evanjelium a podľa neho aj žiť,“ povedal o turné projektu Godzone bratislavský pomocný biskup Mons. Jozef Haľko.

Práve ohlasovanie evanjelia a výzva k živému vzťahu s Bohom boli hlavné ciele Godzone tour s názvom Zmena atmosféry. „Myslím si, že táto téma je práve o tom, čo sa bude diať teraz. Som nadšený z tých tisícov ľudí, ktorých sme videli a uvedomujem si, že sme počuli stovky príbehov a svedectiev, ale mám pocit, že sú ešte ďalšie stovky, ktoré sme nepočuli a že Pán Boh konal veľa vecí, z čoho máme veľkú radosť,“ povedal o práve ukončenom turné riaditeľ projektu Godzone, Július Slovák.

Projekt Godzone vznikol v roku 2010 ako projekt Združenia kresťanských spoločenstiev mládeže v odpovedi na výzvu pápežov k novej evanjelizácii. Príprave a realizácii evanjelizačných turné sa venuje už po siedmykrát a v tejto činnosti spája službu mnohých spoločenstiev po celom Slovensku. Uplynulého ročníka sa v tíme zúčastnili členovia viac ako štrnástich laických charizmatických spoločenstiev, piati kňazi a jedna rehoľná sestra.

TK KBS informovala Ivana Šalgová

( TK KBS, iš; ml ) 20151122012   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]