[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 18. 06. 2024   Meniny má Vratislav, Vratislava      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Bratislave sa koná valné zhromaždenie Fóra kresťanských inštitúcii
P:3, 20. 11. 2015 08:02, DOM

Bratislava 20. novembra (TK KBS) V centre Salvator v Bratislave sa v dňoch 20. a 21. novembra 2015 uskutoční Valné zhromaždenie Fóra kresťanských inštitúcií (FKI). „V piatok 20. novembra sa začne oficiálnou pracovnou časťou, kde si členovia fóra zvolia nových členov predsedníctva a revíznej rady, zároveň zhodnotia činnosť organizácie a dozvedia sa o nových plánoch do budúceho obdobia a o tom, akú formu dáva vízii súčasné predsedníctvo organizácie“, hovorí Lea Hagovská, koordinátorka FKI. Ďalej sa účastníkom prihovorí predseda KBS Mons. Stanislav Zvolenský, ktorý predstaví nedávne 14. riadne generálne zasadnutie Synody biskupov v Ríme. Následne sa prítomní zapoja do diskusie o tejto téme. V programe je svätá omša s arcibiskupom Zvolenským.

V sobotu 21. novembra bude valné zhromaždenie pokračovať diskusiou na tému Pred utečencami neutečieme, kde sa bude diskutovať o otázkach, ktoré vyvstávajú v súčasnej dobe a týkajú sa nielen tretieho sektora, ale všetkých laikov a Cirkvi. „Ako bude situácia vyzerať v roku 2016 pod vplyvom súčasnej utečeneckej vlny, aká je naša morálna povinnosť voči utečencom a aká je úloha nás laikov a tretieho sektora, aj to je jedna z otázok, ktorej sa bude počas soboty dotýkať diskusia," pripomína predsedníčka FKI Katarína Hulmanová. Hosťom na diskusii budú arcibiskup Cyril Vasiľ, sekretár Kongregácie pre východné cirkvi. Organizácie, ktoré budú ďalej diskutovať sú Spoločenstvo Ladislava Hanusa, Komunita St. Egidio, Pokoj a dobro, Slovenská katolícka charita, eRko Hnutie kresťanských spoločenstiev detí a Lazaristi. V rámci programu sa zúčastneným tiež prihovorí vladyka Peter Rusnák, bratislavský eparcha. Počas Valného zhromaždenia bude organizácia Dobrota pre Afriku ponúkať svoje výrobky.

FKI je platforma spolupráce a nositeľom impulzov v občianskej spoločnosti, v treťom sektore, politike, médiách, v kultúre, vede, vzdelávaní i v cirkvi. Ako neformálna platforma funguje od roku 1996, od roku 2004 ako občianske združenie. V súčasnosti združuje takmer 50 organizácií a spolupracuje s mnohými inštitúciami v rámci celého Slovenska, aj v medzinárodnom priestore. Partnerom zhromaždenia je Nadácia Konrada Adenauera.

TK KBS informovala Lea Hagovská

( TK KBS, lh; ml ) 20151120010   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]