[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 22. 10. 2020   Meniny má Sergej       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  október  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

  COVID-19
Núdzový stav
COVID-19

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Spišská diecéza si pripomenula 138 rokov od narodenia biskupa Vojtaššáka
P:3, 16. 11. 2015 09:40, DOMSpišská Kapitula 16. novembra (TK KBS/Rádio LUMEN) Veriaci Spišskej diecézy si počas uplynulého víkendu pripomenuli 138 rokov od narodenia biskupa Jána Vojtaššáka. Tento rok zároveň uplynulo 20 rokov od chvíle, keď sv. Ján Pavol II. vyzval biskupa Františka Tondru, k otvoreniu procesu blahorečenia tohto Božieho služobníka. Prítomní boli viacerí kňazi, rehoľné sestry, študenti katolíckej univerzity a ďalší hostia.

V Katedrále sv. Martina v Spišskej kapitule celebroval svätú omšu spišský emeritný biskup Andrej Imrich. V homílii sa prihovoril postulátor kauzy Peter Jurčaga. Ten priblížil, aký je aktuálny stav kauzy na úrovni kongregácie vo Vatikáne. „V kauze blahorečenia Božieho sluhu biskupa Jána Vojtaššáka sa pokračuje. V médiách je osoba biskupa Jána Vojtaššáka často vystavená jednostranným pohľadom, emotívnym súdom, polopravdivým až nepravdivým tendenčným vyjadreniam a svedectvám hlavne zo strany Židov. Momentálne sú otvorené mnohé otázky, ktoré si z našej strany vyžadujú poskytnúť pravdivé odpovede a konečné priblíženie sa k pravde," povedal Jurčaga. V závere svätej omše sa všetci prítomní zhromaždili pri hrobe Božieho sluhu biskupa Jána Vojtaššáka a spoločne sa pomodlili desiatok slávnostného ruženca a modlitbu za blahorečenie.

V Spišskej diecéze bol čítaný aj oznam ohľadom procesu blahorečenia Božieho sluhu Jána Vojtaššáka z pera súčasného spišského biskupa Štefana Sečku. Jeho slová interpretuje postulátor kauzy Peter Jurčaga. „Počas procesu blahorečenia v ktoromkoľvek momente môžu byť predložené nové dôkazy alebo svedectvá, ktoré môžu napomôcť úspešnému zavŕšeniu procesu blahorečenia. Ak máte konkrétne svedectvo ohľadom života Božieho sluhu biskupa Jána Vojtaššáka, alebo poznáte ľudí z vášho okolia, ktorí by boli ochotní takýmto spôsobom prispieť k procesu blahorečenia, môžete kontaktovať postulátora kauzy alebo biskupský úrad v Spišskej kapitule.“ Spišský biskup Štefan Sečka vo svojom liste prosí veriacich, aby s dôverou pokračovali v modlitbách za blahorečenie biskupa Jána Vojtaššáka.

Zdroj: Rádio LUMEN, Pavol Jurčaga (monitoring)

PLNÉ ZNENIE homílie je možné nájsť ::TU::( TK KBS, RL, pj, ml; pz ) 20151116015   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť]