[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 23. 09. 2023   Meniny má Zdenka      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V diecéznom sanktuáriu v Obišovciach bola dvojdňová odpustová slávnosť
P:3, 05. 10. 2015 11:37, DOM

Obišovce 5. októbra (TK KBS/Rádio LUMEN) V diecéznom sanktuáriu v Obišovciach sa konala dvojdňová celodiecézna odpustová slávnosť. Tamojší mariánsky pútnický chrám Ružencovej Panny Márie je navštevovaný veriacimi v priebehu celého roka. Ľudia prichádzajú nielen v rámci pútí, ale aj počas pravidelných fatimských sobôt. Celodiecéznou odpustovou slávnosťou sa na tomto mieste ukončila tohtoročná pútnická sezóna.

Na hlavnú svätú omšu prišlo podľa organizátorov vyše šesťtisíc pútnikov. Mnohí z nich sa zúčastnili aj celého programu, ktorý prebiehal od soboty. Otváraciu svätú omšu slávil emeritný košický arcibiskup Mons. Alojz Tkáč. Rok zasväteného života predstavili sociálne sestry. Nasledovala svätá omša, ktorá bola obetovaná za chorých, poetické pásmo s názvom Naplnená, o siedmich bolestiach Panny Márie a sobotný záver patril polnočnej svätej omši, adorácii a ranným chválam v kostole.

Odpustová slávnosť vyvrcholila svätou omšou, ktorú celebroval košický arcibiskup metropolita Mons. Bernard Bober. V homílii povzbudil ružencových ctiteľov poukázaním na moc tejto modlitby. „Sestra Lucia z Fatimy povedala – nejestvuje problém materiálny alebo duchovný, národný alebo medzinárodný, ktorý by sa nemohol vyriešiť prostredníctvom ruženca. Skutočne ruženec už od svojich prvopočiatkov bol vnímaný ako najsilnejšia zbraň proti pôvodcovi rozdelení a vojen, proti diablovi, nerestiam, hriechom a herézam," povedal arcibiskup Bober (PLNÉ ZNENIE príhovoru arcibiskupa Bobera je TU)

Zdroj: Rádio LUMEN / Martin Ďurčo

( TK KBS, RL, mď; ml ) 20151005028   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]