[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 23. 09. 2023   Meniny má Zdenka      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Poľský jezuita novým programovým riaditeľom Vatikánskeho rozhlasu
P:3, 29. 09. 2015 14:40, ZAH

Vatikán 29. septembra (RV) Vatikánsky štátny sekretár kardinál Pietro Parolin dnes celebroval v kaplnke Vatikánskeho rozhlasu svätú omšu zo slávnosti svätých Archanjelov, medzi ktorými je aj patrón Vatikánskeho rozhlasu sv. archanjel Gabriel. Na slávnostnom zhromaždení všetkých pracovníkov VR potom odovzdal pápežské ocenenia dlhoročným zamestnancom, konkrétne dvom žurnalistkám z čínskej a lotyšskej sekcie VR a jednému členovi technického tímu.

V deň slávnosti patróna VR bolo zároveň oficiálne oznámené menovanie nového programového riaditeľa VR. Za prítomnosti prefekta Sekretariátu pre komunikáciu Mons. Daria Edoarda Viganó generálny riaditeľ VR P. Federico Lombardi najprv poďakoval P. Andrzejovi Koprowskému SJ za jeho vysoko hodnotnú službu na tomto poste, ktorú vykonával počas uplynulých desiatich rokov. Po dlhotrvajúcom potlesku sa 75-ročný páter Koprowski rozlúčil s kolegami srdečnými slovami a krátkym zamyslením nad ďalším smerovaním služby médií pri ohlasovaní evanjelia v súčasnom kultúrnom kontexte.

Za nového programového riaditeľa VR štátny sekretár kard. Parolin k dnešnému dňu vymenoval P. Andrzeja Majewského SJ. Tento 54-ročný poľský jezuita v minulosti niekoľko rokov viedol poľskú redakciu VR, následne pôsobil ako šéfredaktor katolíckych programov v poľskej štátnej televízii a ako vedúci knižného vydavateľstva vo Varšave. Na záver slávnostného zhromaždenia v Marconiho sále Vatikánseho rozhlasu kardinál Parolin osobne poďakoval P. Koprowskému za jeho zásluhy v službe Svätej stolice a poprial úspešný štart jeho nástupcovi P. Majewskému.

( TK KBS, RV jb, ml; pz ) 20150929032   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]