::asylhilfe.katholisch.at:: sú prehľadné informácie o pomoci Cirkvi v Rakúsku pre utečencov a žiadateľov o azyl.">
[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 08. 05. 2021   Meniny má Ingrida       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  máj  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Cirkev v Rakúsku zriadila nový web na pomoc azylantom a utečencom
P:3, 07. 09. 2015 15:00, ZAHRakúsko 7. septembra (TK KBS) Katolícka cirkev v Rakúsku zriadila novú internetovú stránku na pomoc azylantom a utečencom. Na adrese: ::asylhilfe.katholisch.at:: sú prehľadné informácie o pomoci Cirkvi v Rakúsku pre utečencov a žiadateľov o azyl. Stránka neobsahuje len informácie o diecéznych koordinátorov pre utečencov či kontaktných osobách, ale tiež o projektoch pomoci zo strany Cirkvi a o tom, ako sa môžu samotní jednotlivci aktívne na tejto pomoci podieľať.

V strede webstránky je interaktívna mapa Rakúska, ktorá kliknutím na zvolenú spolkovú krajinu informuje o tom, o koľkých utečencov sa postará miestna Cirkev a aké projekty tam bežia. Stránka ďalej ponúka prehľad aktivít a možností, ako robiť finančné či materiálne zbierky či ako sa možno osobne angažovať. Stránku dopĺňajú stanoviská cirkevných predstaviteľov a inštitúcií k otázke utečencov, ako aj súhrn otázok a odpovedí k téme utečenectva a azylu.

Webstránka informuje aj o tom, že momentálne je okolo 5 000 uchádzačov o azyl ubytovaných v cirkevných zariadeniach a stará sa o nich charita – v júli 2014 to bolo len okolo 3.000 ľudí. Okrem toho je v mobilnej starostlivosti charity 12.000 uchádzačov o azyl. „Pomoc pre ľudí na úteku je kresťanskou povinnosťou, o ktorej sa nevyjednáva," čítame na webstránke vyjadrenie tlačovej kancelárie Rakúskej biskupskej konferencie. Preto Cirkev doposiaľ „nevytrubovala hlasno“ o tom, ako sa angažuje.

Priebežne vznikajú nové iniciatívy v oblasti zabezpečenia základnej starostlivosti. V uplynulých týždňoch sa tak vytvorilo 100 miest pre uchádzačov o azyl v „domove sv. Štefana“ v Horne, ďalších 200 utečencov má byť do konca roka umiestnených v bytoch diecézy Eisenstadt. Na ubytovanie bolo adaptovaných 30 farských dvorov. Ďalších 50 miest prisľúbila diecéza Gurk-Klagenfurt v oblasti zabezpečenia základnej starostlivosti.

Okrem charity sa zabezpečením starostlivosti o utečencov venujú aj farnosti a rehoľné rády. Podľa údajov na webovej stránke dávajú opátstvá Admont a Rein v týchto dňoch k dispozícii 82 ďalších miest.

Zdroj: www.bischofskonferenz.at / Preložila: Ľubica Hricová

( TK KBS, ľh, ml; pz ) 20150907028   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]