[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 15. 08. 2022   Meniny má Marcela      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  august  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Stanovisko Rady Cirkvi bratskej k Národnému pochodu za život
P:3, 25. 08. 2015 15:47, DOM

Bratislava 25. augusta (TK KBS) Rada Cirkvi Bratskej v Slovenskej republiky vydala 22. augusta svoje stanovisko k Národnému pochodu za život. Prinášame ho v plnom znení.

"Naším presvedčením je, že kresťania jednotlivo aj ako komunity majú zodpovednosť za ochranu života človeka od počatia po prirodzenú smrť, za rešpektovanie ľudskej dôstojnosti, za rodinu založenú na manželstve muža a ženy a za všeobecné blaho.

Pri plnom vedomí a s ľútosťou nad nedokonalosťou, zlyhaniami a chybami kresťanov, kresťanských inštitúcií a komunít chceme verne pokračovať v našom poslaní, ktoré nám zveril Boh, aby sme usilovali o dobro a chránili dobro pre všetkých ľudí stvorených na Boží obraz. V našom postoji sa opierame o pravdu zakotvenú v Písme svätom, v ľudskom rozume (ktorý považujeme za Boží dar) a v samotnej ľudskej prirodzenosti človeka.

Máme zodpovednosť za slabých a zraniteľných, ktorí sa nevedia alebo nemôžu sami brániť. Znepokojuje nás, že v našej spoločnosti narastá tendencia, pri ktorej sú ohrozované životy nenarodených, postihnutých a starých ľudí; že k bolestiam manželstva zapríčineným násilím, promiskuitou, neverou a rozvodmi sa pridáva snaha o jeho redefiníciu podľa módnych ideológií; že do základného a nenahraditeľného práva rodičov na výchovu svojich detí čoraz viac zasahujú neosobné inštitúcie a záujmy.

Tento náš postoj nestačí prejavovať len v súkromí, ale chceme sa k nemu aj verejne hlásiť a oslovovať spoločnosť a najmä tých, ktorým je dočasne zverená správa vecí verejných, aby napĺňali základnú zodpovednosť každej vlády: chrániť slabých, zraniteľných a bezbranných proti násilným útokom a to bez zvýhodňovania, zaujatosti alebo diskriminácie. Chceme tak robiť jasne a odvážne, ale bez pohŕdania inými názormi a bez znevažovania tých, ktorí ich zastávajú.

Rada Cirkvi bratskej vyzýva svojich členov, aby sa oboznámili s misou, posolstvom a Manifestom národného pochodu za život a povzbudzuje k účasti na Národnom pochode za život 20. septembra 2015 v Bratislave."

Podpísaný: Ing. Štefan Evin, Predseda Rady Cirkvi bratskej v SR

TK KBS informoval Jakub Kintler

( TK KBS, jk; mk ) 20150825017   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]

  Kontakty


Kонтакти для духовної допомоги та підтримки


  Top témy
Všetky

Pápež František v Kanade

Stretnutie mládeže T22

Vojna na Ukrajine

Synoda 2021-23

Rok Amoris Laetitia
Koronavírus