[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 27. 11. 2022   Meniny má Milan      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  november  >>
poutstštpisone
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Po úmrtí biskupa Fila prejavil sústrasť kard. Tomko i rektor KU v Ružomberku
P:3, 19. 08. 2015 11:29, DOM

Rožňava 19. augusta (TK KBS) S "hlbokým dojatím" prijal správu o úmrti emeritného rožňavského biskupa Mons. Vladimíra Fila Mons. Stanislav Stolárik, ktorý v súčasnosti vedie Rožňavskú diecézu. "Sme mu vďační," povedal s tým, že jeho služby koadjútora i diecézneho biskupa majú "svoje plody". Osobne sa s ním rozlúčil pred úmrtím. S jedným kaplánom a generálnym vikárom diecézy Jánom Mihokom ho navštívili v utorok v nemocnici v Nitre. "Pomodlili sme sa Korunku Božieho milosrdenstva, a potom ho o niekoľko hodín povolal Pán k sebe. Veríme, že povolal ho k sebe, do svojho domu, aby mu dal večnú odmenu, večnú radosť," povedal biskup Stolárik, ktorý poďakoval za jeho službu, príklad, utrpenie a všetko jeho dielo, ktoré vykonal pre dobro Cirkvi na Slovensku a zvlášť pre Rožňavskú diecézu.

AUDIONAHRÁVKA ::MONS. STANISLAV STOLÁRIK::

Svoju sústrasť vyjadril aj slovenský kardinál Jozef Tomko. "Vyjadrujem hlbokú sústrasť bratom biskupom a Cirkvi na Slovensku pri odchode biskupa Vladimíra Filu do nebeskej vlasti, kde ho čaká Pánova odmena za bohatý aj bolestný život," napísal v kondolencii kardinál Tomko.

K úmrtiu bývalého rožňavského biskupa kondoloval aj rektor Katolíckej univerzity v Ružomberku (KU) a celé univerzitné spoločenstvo KU. Vyjadruje ľudskú kondolenciu i kresťanskú modlitbu pozostávajúcu z našej vďačnosti Pánu Bohu za jeho život i dar povolania a prosí Pána o odmenu jeho pozemského života: jeho ľudskej, kňazskej i biskupskej služby. „Môžem vydať osobné svedectvo,“ uvádza rektor KU, „ako zomrelý otec biskup sprevádzal život Katolíckej univerzity v Ružomberku nielen svojim záujmom a modlitbou, ale hlavne v posledných rokoch aj svojím utrpením. Pri jeho ukončení služby diecézneho biskupa v Rožňave 16. mája 2015 som mu napísal slova poďakovania, za ktoré už z miesta svojej emeritúry mi poďakoval a uistil i naďalej o svojej modlitbe a prinášanej obeti za Katolícku univerzitu.”

( TK KBS, RL, ku; ml ) 20150819016   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]

  Kontakty


Kонтакти для духовної допомоги та підтримки


  Top témy
Všetky

Pápež František v Bahrajne

Vojna na Ukrajine

Synoda 2021-23