[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 14. 06. 2021   Meniny má Vasil       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Eucharistické hnutie mládeže oslavuje v Ríme 100 rokov v ignaciánskom duchu
P:3, 03. 08. 2015 21:49, ZAH

Vatikán 3. augusta (RV) Eucharistické hnutie mládeže začína v Ríme od zajtra, 4. augusta, svoje medzinárodné stretnutie za účasti mládežníckych spoločenstiev vyslaných z 38 krajín. Asi 1500 chlapcov a dievčat tu čaká program spoločného prežívania radosti z viery prežívanej v spoločenstve. „Radosť“ je ústrednou témou celého podujatia, ktoré vyvrcholí stretnutím so Svätým Otcom v piatok 7. augusta. Pôjde o spoločne trávený čas vo Večnom meste, modlitby, prednášky, pútnické aktivity a chvíle oslavy so spevom a tancom, to všetko vhodne prispôsobené pre vekové kategórie v celkovom rozpätí 5 až 25 rokov.

Eucharistické hnutie mládeže (EYM - Eucharistic Youth Movement, MEG - Movimento Eucharistico Giovanile) vzniklo pred sto rokmi (1914) na báze ignaciánskej spirituality a tradične sa mu venujú jezuiti. Vo svojej počiatočnej inšpirácii reagovalo na výzvu pápeža Pia X. k rozšíreniu prístupu detí k svätému prijímaniu. V rámci Európy je najviac rozvinuté v Taliansku a Francúzsku, hlavný rozmach v posledných rokoch prežíva v krajinách Afriky a Latinskej Ameriky. Celkovo pôsobí v 56 štátoch sveta. Toto hnutie má osobitný vzťah k Svätému Otcovi, tvorí totiž akúsi „mládežnícku sekciu“ Apoštolátu modlitby, celosvetovej siete modlitby v spojení so Svätým Otcom. Apoštolát modlitby má svoju tradíciu i na Slovensku cez šírenie modlitbových úmyslov Svätého Otca a prehlbovanie úcty k Ježišovi Kristovi v osobitnej vnímavosti na jeho lásku, vyjadrenú v symbole jeho srdca.

V priestoroch Generálneho domu Spoločnosti Ježišovej dnes pri tlačovej konferencii predstavili cieľ a náplň podujatia. Každý deň jubilejného medzinárodného stretnutia v Ríme bude mať pre mladých z Eucharistického hnutie mládeže svoju tému: „Radosť byť spolu“, „Radosť z misie“, či „Radosť byť Božím ľudom“, jeden deň bude tiež venovaný prežívaniu duchovného spojenia so spoločenstvom prvých kresťanov návštevou Katakomb sv. Kalixta. Stretnutie mladých s pápežom Františkom v piatok 7. augusta dopoludnia, na ktoré si pre neho pripravili otázky, bude prenášať v priamom prenose od 11.00 vatikánska televízia CTV.

( TK KBS, RV jb; pz ) 20150803026   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]