[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 27. 09. 2022   Meniny má Cyprián      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Na bicykli za život prešli cyklisti stovky kilometrov po celom Slovensku
P:3, 31. 07. 2015 12:58, DOM

Bratislava 31. júla (TK KBS) Dnes v Bratislave vyvrcholila mesačná cyklistická tour „Na bicykli za život“ organizovaná na podporu Národného pochodu za život, ktorý sa uskutoční 20. septembra 2015 v Bratislave. Spoločenstvo Život ako dar už po 18. krát zorganizovalo cyklistickú akciu, v rámci ktorej nadšenci prebicyklujú tisíce kilometrov. V minulosti absolvovali cesty do Bruselu, Londýna či Betlehema, tento rok prešli celé Slovensko s cieľom pripomenúť potrebu chrániť nenarodené deti. Spájajú pritom radosť zo športu s odkazom pre celú spoločnosť – chrániť treba každého človeka. Svoju prítomnosť vo všetkých regiónoch využili na osobné pozvanie občanov Slovenska k spoločnému sláveniu radosti zo života na Národnom pochode za život, ktorý sa uskutoční 20. septembra 2015 v Bratislave.

Cyklisti začali šliapať do pedálov 4. 7. 2015  v Kežmarku, celá trasa merala 1730 km a cyklisti strávili na bicykloch 28 dní. Do pelotónu sa bolo možné pridať aj na ľubovoľný úsek, celkovo sa tak do bicyklovania za život zapojilo 65 účastníkov. Cyklisti navštívili 53 miest vo všetkých regiónoch Slovenska, kde sa spoločne stretli s asi 5000 ľuďmi. Najvýchodnejšie položené mestá na trase boli Humenné a Michalovce, najsevernejšie Čadca, najjužnejšie Nové Zámky a najzápadnejšie Bratislava. Najmladší pasívny účastník mal 2 mesiace (viezol sa v prívesnom vozíku za bicyklom), najmladší aktívny účastník mal 10 rokov a najstarší 69. Celú trasu 1730 km absolvovali aj 13-ročný chlapec a 67-ročná žena.

„Tento rok sme si stanovili extrémne náročný program ako ešte nikdy predtým, lebo sme chceli navštíviť čo najviac miest. Som šťastný, že sme ho veľmi dobre zvládli a že celá akcia prebehla bez väčších ťažkostí,“ – povedal Ján Hudáček, organizátor akcie Na bicykli za život.

„Cením si najmä to, že sme spoznali veľké množstvo ľudí, ktorým záleží na tom, aby bola každému dopriata radosť zo života. Ľudia boli veľmi pohostinní a vďační. Nielen my sme povzbudili ich, ale rovnako aj oni nás. Naša tour bola aj symbolom toho, čo o snahách o záchranu počatých detí povedal Ján Pavol II. v Denveri: že bude to dlhá a namáhavá cesta. Aj tá naša bola dlhá a namáhavá, ale na jej konci je veľká radosť, že sme to zvládli a že na Slovensku je veľká túžba chrániť ľudský život od počatia,“ – zhrnul svoje dojmy Dušan Škurla jeden zo spoluorganizátorov Národného pochodu za život, ktorý ako účastník absolvoval celú trasu.

Organizátori Národného pochodu za život ďakujú všetkým obetavcom, ktorí venovali svoje sily bicyklovaniu za život, všetkým, ktorí zorganizovali túto akciu a tiež tým, ktorí vytvorili zázemie pre cyklistov na ich početných zastávkach. „Ochrana ľudského života si vyžaduje námahu a aj obeta, ktorú podstúpili cyklisti na svojej púti, môže byť inšpiráciou pre každého človeka osobne, ale i celú spoločnosť, aby sme zlepšili podmienky na prijatie každého človeka,“ poďakoval sa Marek Michalčík z tímu Národného pochodu za život.

O Národnom pochode za život

Misiou Národného pochodu za život je na celoslovenskej úrovni a verejným spôsobom vyjadriť túžbu po spoločenskej zmene, ktorá by sa prejavila v ochrane života každého človeka – od počatia po prirodzenú smrť. Národný pochod za život chce nadviazať na úspešný prvý Národný pochod za život, ktorý sa uskutočnil v septembri 2013 v Košiciach. Podujatie chce prinášať nádej, radosť a povzbudenie, preto aj charakter pochodu je radostný, plný sviežosti, vitality, empatie a úctivosti. Zvláštna pozornosť sa tento rok bude venovať situácii tehotných mamičiek v ťažkostiach a tomu, ako im vieme pomáhať. Hlavným iniciátorom a organizátorom Národného pochodu za život je Konferencia biskupov Slovenska. Do spoluúčasti na príprave pochodu sú pozvané všetky spoločenstvá, organizácie, cirkvi, jednotlivci, všetci, ktorí sa stotožňujú s potrebou chrániť ľudský život od počatia po prirodzenú smrť. Národný pochod za život sa uskutoční 20. septembra 2015 v Bratislave.

( TK KBS, mm; mk ) 20150731015   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]

  Kontakty


Kонтакти для духовної допомоги та підтримки


  Top témy
Všetky

Pápež František v Kazachstane

Pápež František v Kanade

Vojna na Ukrajine

Synoda 2021-23