[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 17. 04. 2021   Meniny má Rudolf       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Svätý Otec videoposolstvom pozdravil juhoamerické krajiny, ktoré navštívi o týždeň
P:3, 27. 06. 2015 13:03, ZAHVatikán 27. júna (RV) Už o týždeň, od 5. do 13. júla, sa uskutoční ďalšia zahraničná cesta pápeža Františka. Tento raz navštívi juhoamerické krajiny Ekvádor, Bolíviu a Paraguaj. V noci zo včera na dnes, vzhľadom na časový posun 6-7 hodín, bolo v tejto súvislosti súčasne vo všetkých troch krajinách odvysielané videoposolstvo Svätého Otca, v ktorom prejavuje svoju blízkosť, sympatiu a dobrú vôľu. Svoju túžbu, ktorá je motívom tejto v poradí deviatej apoštolskej cesty, vyjadril v posolstve týmito slovami:

„Mojím želaním je byť medzi vami, zdieľať vaše starosti, prejaviť moju lásku a blízkosť a potešiť sa spolu s vami. Chcem byť svedkom tejto radosti evanjelia a priniesť nehu a lásku Boha, nášho Otca najmä jeho najnúdznejším deťom, seniorom, chorým, uväzneným, chudobným, a tým, ktorí sú obeťami tejto kultúry odpadu. Láska Otca, tak milosrdného, nám umožňuje bezhranične odhaľovať tvár jeho Syna Ježiša v každom bratovi a každej sestre, v blížnom. Potrebné je len priblížiť sa, stať sa blížnym. Ako povedal Ježiš mladému zákonníkovi, keď sa opýtal: «Kto je môj blížny?» Rob to, čo urobil dobrý Samaritán, choď a rob to isté, pristúp, neprejdi nevšímavo pomimo.

V týchto dňoch pred naším stretnutím vzdávam vďaku Bohu za vás a prosím, aby ste boli pevní vo viere, aby ste mali oheň lásky, dobročinnosti, a aby ste boli vytrvalí v nádeji, ktorá nikdy nesklame. Prosím, pripojte vaše modlitby k mojim, aby ohlasovanie evanjelia prišlo do najvzdialenejších periférií, a aby aj naďalej bolo možné, žeby hodnoty Božieho kráľovstva boli kvasom krajiny aj v našich dňoch.

Nech sa Panna Mária stará o vás, ako Matka Ameriky, nech vás ochraňuje a Pán nech vás žehná. Veľmi vám ďakujem . Do skorého videnia a prosím, nezabudnite sa za mňa modliť.“

V rámci programu sú návštevy jednotlivých krajín naplánované nasledovne: Ekvádor (6.-8. júla), Bolívia (8.-10. júla) a Paraguaj (10.-12. júla). Svätý Otec navštívi okrem hlavných miest, kde absolvuje oficiálne stretnutia s predstaviteľmi krajín, aj významné pútnické miesta. Návšteva bude zahŕňať slávenia svätých omší, stretnutia s biskupmi, kňazmi, rehoľníkmi, so svetom školstva, s občianskou spoločnosťou, návštevu domova dôchodcov, nápravnovýchovného strediska, detskej nemocnice, stretnutie s chudobnými, a ako zvyčajne, stretnutie pápeža s mladými v závere apoštolskej cesty. Celkovo počas tejto týždeň trvajúcej cesty prednesie pápež František 22 príhovorov.

( TK KBS, RV jk; pz ) 20150627003   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]