[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 02. 07. 2025   Meniny má Berta      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Jubilejný rok 2025
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež Lev XIV.
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity

Do Ľutiny a Litmanovej putovali veriaci z farnosti Kapišová
P:3, 22. 06. 2015 08:59, DOM

Ľutina 22. júna (TK KBS) Dňa 13. júna 2015 sa uskutočnila každoročná púť veriacich z Kapišovej a filiálok do najväčších pútnických miest Prešovskej archieparchie Ľutiny a Litmanovej. Veriaci spolu so svojím kňazom otcom Michalom Jančišinom slávili svätú liturgiu v Ľutine. Radosť z krásneho dňa a vzdávanie vďaky v ľutinskej Bazilike bola o to väčšia, že sa stretli spolu s pútnikmi z Košického biskupstva z farnosti Jasenov, Ruskovce, Úbrež a Hnojné spolu s kňazmi otcom Martinom Mihalčom a otcom Pavlom Obrazom. V takmer plnej Bazilike po modlitbe Molebenu k Bohorodičke spolu slávili Eucharistiu.

V homílii otec Pavol Obraz vyzdvihol Matku Božiu ako tú, ktorá stála pod krížom, pričom neprestajne verila odovzdávajúc všetko do Božích rúk. Tak aj kresťania majú v živote stáť v dôvere, že je stále s nami prítomný Kristus. Po skončení liturgie a prehliadke pútnického miesta pokračovali pútnici na horu do Litmanovej. Tam slávili Akatist k Presvätej Bohorodičke. O histórii Litmanovej poinformoval bohoslovec Michal Zorvan.

TK KBS informoval Michal Jančišin

( TK KBS, mj; pz, mk ) 20150622028   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]