[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 01. 02. 2023   Meniny má Tatiana      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  február  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728     

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Bratislave predstavia knihu, ktorá reaguje na prednášku kard. Kaspera
P:3, 03. 06. 2015 13:37, DOM

Bratislava 3. júna (TK KBS) "Vytrvať v Kristovej pravde. Manželstvo a sväté prijímanie v Katolíckej cirkvi" - je názov publikácie, ktorú vydáva v týchto dňoch Kanet, n. o. Jej prezentácia sa uskutoční v pondelok 8. júna 2015 o 17:00 h v Aule Rímskokatolíckej cyrilometodskej bohosloveckej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave. Vstup na podujatie je voľný, knihu si budú môcť záujemcovia kúpiť priamo na mieste. Na prezentácii sa zúčastní predseda KBS Mons. Stanislav Zvolenský, ktorý podujatie otvorí. Knihu predstavia Mons. Ján Duda, súdny vikár Spišskej diecézy a Mons. Vladimír Thurzo, dekan Bohosloveckej fakulty UK v Bratislave.

Príspevky v knihe predstavujú odpovede piatich kardinálov Katolíckej cirkvi a ďalších štyroch odborníkov na knihu Evanjelium rodiny, ktorú vlani vydal kardinál Walter Kasper. Ide o jeho prednášku na mimoriadnom konzistóriu kardinálov, ktorého centrálnym bodom bola príprava dvoch zhromaždení Biskupskej synody zvolaných pápežom Františkom na rok 2014 a 2015 na tému „Pastoračné výzvy týkajúce sa rodiny v kontexte evanjelizácie“. Jedným z odborníkov je aj arcibiskup Cyril Vasiľ.

Kardinál Kasper vo svojej prednáške navrhol zmenu v doktríne a sviatostnej disciplíne Cirkvi, ktorá by v obmedzených prípadoch umožňovala rozvedeným a civilne znovuzosobášeným katolíkom po uplynutí obdobia pokánia prijímať Eucharistiu. Podľa W. Kaspera má kniha poskytnúť „teologický základ“ pre následnú diskusiu. Cieľom tejto publikácie je odpovedať na jeho pozvanie do ďalšej diskusie.

"Titul, ktorý držíte v rukách, nie je jednoduchým čítaním, ale určite ponúka kvalifikované odpovede na vzniknuté otázky. Keďže sa nachádzame v období medzi dvoma synodami, Konferencia biskupov Slovenska sa rozhodla ponúknuť tento titul všetkým záujemcom o túto tému aj na Slovensku. V tejto knihe sa nám ponúkajú cenné argumenty a súvislosti, ktoré nám umožňujú lepšie porozumieť vzťahu medzi manželstvom a svätým prijímaním v Katolíckej cirkvi. V aktuálnej kultúrnej situácii sa toto dielo stáva ďalším príspevkom k celistvému pohľadu na manželstvo. Nech jeho štúdium prinesie bohaté duchovné a intelektuálne ovocie," prihovára sa v úvodníku v knihe Anton Ziolkovský, výkonný sekretár KBS, ktorá na podujatie pozýva.

( TK KBS, kbs, ml; pz ) 20150603031   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]