[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 14. 07. 2024   Meniny má Kamil      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Vo Važci bola Celoslovenská rada Združenia kresťanských spoločenstiev mládeže
P:3, 02. 06. 2015 12:00, DOM

Važec 2. júna (TK KBS) Počas uplynulého víkendu sa vo Važci stretli pracovníci Združenia kresťanských spoločenstiev mládeže spolu s vedúcimi oblastných centier. Stretnutie malo niekoľko hlavných bodov, medzi ktoré patrilo zhodnotenie vnútorného prerozdelenia financií (regranting), sumarizácia projektov zapojených do interného grantu, predstavenie pripravovaného mediálneho víkendu a osláv 25. výročia existencie ZKSM.

V sobotu, v úvode oficiálnej čast stretnutia sa účastníkom prihovoril predseda združenia Ján Buc. Vo svojom príhovore povzbudzoval zúčastnených do využitia vlastného potenciálu pre druhých ľudí. V rámci povzbudenia účastníkov vyzýval, aby sa s odvahou pozerali na život a svoju službu v ZKSM novým spôsobom z nadhľadu. Celé dopoludnie sa nieslo pracovným nasadením, hodnotením činnosti a prezentáciou pripravovaných aktivít ZKSM. Účastníkom boli predostreté pripravované podujatia združenia na nasledujúce obdobie, medzi ktoré patrí napríklad Konferencia Slovensko 25, Púť Muráň Levoča a mnohé iné letné aktivity a kempy pre mladých. Taktiež boli spomenuté aj pozvánky pre spoločenstvá ZKSM na Národné stretnutie mládeže v Poprade P15 či Národný pochod za život.

Medzi ďalšie preberané veci patrilo hodnotenie regrantingu na rok 2015, zapojenost spoločenstiev do interného grantu ZKSM ako aj pripravovaná voľba členov predsedníctva, ktorá prebehne počas zasadnutia CSR v novembri.

Predstavená bola aj inovácia stránky www.zksm.sk, ktorá je spustená od 1. júna. Objavia sa v nej taktiež videá, v ktorých pracovníci a dobrovoľníci združenia predstavujú hodnoty a projekty, ktoré sa usiluje združenie rozvíjať. Tieto videá sú súčasťou kampane pri príležitosti jubilejného 25. výročia existencie ZKSM, ktoré v tomto roku oslavuje. V popoludňajších hodinách účastníci CSR absolvovali workshop zameraný na ich osobnostný rast v oblasti strategiského myslenia. Neskôr nasledovali teambuildingové aktivity a neformálne stretnutia v skupinkách.

ZKSM sa už dvadsaťpäť rokov venuje systematickej a pravidelnej práci s mládežou. Zameriava sa na duchovné formovanie a neformálne vzdelávanie svojich členov prostredníctvom animátorských škôl. K aktuálnym projektom združenia patrí kampaň Adoptuj si politika, evanjelizačný projekt Godzone či nový projekt sieťovania Lifenet.

TK KBS informoval Daniel Lysý

( TK KBS, dly, ml; pz ) 20150602033   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]