[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 14. 07. 2024   Meniny má Kamil      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže združuje mladých už 25 rokov
P:3, 02. 06. 2015 10:10, DOM

Bratislava 2. júna (TK KBS) Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže (ZKSM) oslávi tohto roku 25. výročie od svojho vzniku. Predseda združenia, Ján Buc, ktorý ho vedie už desiaty rok, vyjadril veľkú radosť z dobre vykonanej práce a úspešných projektov, ktoré pomohli mnohým mladým nájsť svoje miesto v živote i v spoločnosti.

"V ZKSM už 25 rokov vytvárame mladým v spoločenstvách zázemie a tešíme sa z každého úspechu mladých ľudí, z každej kvalitnej aktivity pre mladých, z toho, že sa môžeme podieľať na podpore, vzdelávaní a duchovnom a osobnostnom raste mladých ľudí na Slovensku. V tomto úsilí chceme pokračovať aj naďalej a naplno rozvíjať potenciál v prístupe k mladým ľuďom," hovorí Ján Buc.  

Pri príležitosti jubilejného výročia združenia sa jeho vedenie rozhodlo poukázať na hodnoty, ktoré do tejto spoločnosti prináša. Ako uviedol Martin Janus, výkonný riaditeľ ZKSM, „tento čas je pre nás výzvou, aby sme poukázali na hodnoty, ktoré mladým na Slovensku prinášame už dvadsaťpäť rokov. Sú to hodnoty, na ktorých stojíme a ku ktorým smerujeme.“

ZKSM taktiež vydalo jubilejné logo so sloganom „Mladým život, ktorý má šťavu,“ ktorým chce verejnosti poukázať na 25 ročné úsilie formovať a podporovať mladých. Združenie tiež pripravilo sériu videoposolstiev, v ktorých pracovníci a dobrovoľníci predstavujú základné hodnoty a projekty ZKSM.

Tie budú postupne zverejňované na stránke www.zksm.sk, ktorá pri príležitosti tohto jubilea prešla modernizáciou, nadobudla nové interaktívne prvky a bola spustená v pondelok 1. júna.

Týmto spôsobom chce ZKSM mladých ešte viac povzbudiť k rozvíjaniu vlastnej kreativity a tvorivého potenciálu. Takisto chce poukázať na hodnoty, ktoré sú spoločnosťou často prehliadané, no pre súčasnú mládež nevyhnutné: „Podstatné hodnoty pre nás sú tie, ktoré formujú charakter a pomáhajú mladým rásť v zrelé osobnosti. Takéto hodnoty sa usilujeme šíriť medzi mladých už štvrť storočia,“ dodal Martin Janus.

ZKSM sa už dvadsaťpäť rokov venuje systematickej a pravidelnej práci s mládežou. Zameriava sa na duchovné formovanie a neformálne vzdelávanie svojich členov prostredníctvom animátorských škôl. K aktuálnym projektom združenia patrí kampaň Adoptuj si politika, evanjelizačný projekt Godzone či projekt sieťovania Lifenet. 

TK KBS informoval Daniel Lysý

( TK KBS, dly, ml; pz ) 20150602025   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]