[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 11. 05. 2021   Meniny má Blažena       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  máj  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Univerzitný kaplán v Trenčíne predstavil svoju druhú knihu - Otcovské rany
P:3, 01. 06. 2015 12:35, DOMTrenčín 1. júna (TK KBS) Vo Verejnej knižnici Michala Rešetku v Trenčíne sa konala prezentácia v poradí druhej knihy univerzitného kaplána v Trenčíne Juraja Sedláčka s názvom Otcovské rany; Štrnásť skutočných príbehov o tom, ako a prečo bolia. Prvá má názov - Otcovstvo: Problém alebo výzva?

V úvodnom príhovore sa P. Vladimír Slámečka, rektor Akademickej duchovnej správy a kaplán ČVUT z Prahy, zamyslel nad defiictom lásky a krízy v našich rodinách, ktorá je krízou identity, ale aj osobnou krízou jednotlivcov. "Je o tom aj táto kniha," povedal. Druhý v poradí vystúpil pedagóg Lekárskej fakulty Univerzity Komenského, lekár, molekulárny biológ a vedec Vladimír Šišovský, ktorý je spoluautorom prvých dvoch prípadových štúdií v novej knihe, Adama a Borisa. Najmä jeho zásluhou mohol tímovú prácu autora a ďalších spoluauotorov nielen z duchovného, ale aj zo psychosomatického a psychoonkologického kontextu autor odprezetovať na v roku 2012 v Barcelone, v roku 2013 v Kapskom meste a v japonskom Sendai a získať cestovný grant pre mladých výskumníkov z Európy a USA. Po predstavení jednotlivých kapitol, vysvetlenia anonymity respondentov, dynamiky spracovných kategórií a výtvarného spracovania knihy spolu s fotografiami (redakčná a obsahová supervízia Katarína Olejníková, výtvarník Jozef Vydrnák, autorka fotografií Jana Zaujecová), knihu týchto päť hostí zároveň slávnostne inaugurovalo a uviedlo do života.

Biela farba stúh, v ktorej boli zabalené knihy, symbolizovala farbu zmŕtvychvstania Ježiša Krista, ktoré dáva hlboký zmysel otcovským ranám. Autor ako prvému odovzdal rozpečatenú knihu svojmu otcovi, ďalej spolupracovníkom ktorí pomáhali pri zrode novej knihy a všetkým prítomným otcom rodín. Po diskusii o knihe, v krátkom duchovnom posolstve autor poďakoval prítomným slovami: "Všetko v knihe Otcovské rany, vrátane príbehov i fotografiíí, je pravda. Nebojme sa jej, hoci je miestami veľmi trpká i bolestivá. Stále máme totiž vedľa seba dôležitú Osobu, ktorá sama je Cestou, Pravdou, i Životom." Po skončení podujatia nasledovala recepcia a autogramiáda.

Na prezentácii sa zúčastili rektor Trenčianskej Univerzity A. Dubčeka (TnUAD) v Trenčíne doc. Jozef Habánik, dekan Fakulty zdravotníctva TnUAD doc. Ján Bielik, Miroslava Harišová, prezidentka Slovenského klubu pacientov po transplantácii krvotvorných buniek EBMT.SK, a ďalšie osobnosti zo spoločenského a kultúrneho života, najmä pedagógovia, kňazi, zdravotníci, otcovia rodín, študenti a mladí z UPC.

( TK KBS, js, ml; pz ) 20150601032   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]