[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 27. 11. 2022   Meniny má Milan      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  november  >>
poutstštpisone
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Detský zbor pri Kostole Krista Kráľa Sekčováčik oslávil výročie pôsobenia
P:3, 25. 05. 2015 15:16, DOM

Prešov 25. mája (TK KBS) V Prešove - Sekčove si mladí a starší zboristi v nedeľu pripomenuli dvadsať rokov od založenia detského zboru pri Kostole Krista Kráľa Sekčováčik. S myšlienkou založiť takýto zbor prišiel vtedajší kaplán farnosti Anton Pavlíček. Zablahoželať zboru k jeho okrúhlemu jubileu prišiel aj vtedajší kaplán.

"Som rád, že som mohol byť účastný tejto peknej slávnosti. Ja som tu pôsobil pred desiatimi rokmi. Som veľmi rád, že som mohol byť takým kamienkom v tejto veľkej mozaike. Práve dnes na Turíce si človek o to viac uvedomuje, ako Duch Svätý pôsobí práve cez tieto deti, ktoré rozdávajú radosť. Je veľa pekných spomienok s týmto zborom. Ja som vtedy robil príbeh bamba práve s týmto zborom. A naozaj deti nie len radi spievali, ale sa aj zapájali rôznych aktivitami do svätých omší," povedal vtedajší kaplán pôsobiaci vo farnosti Krista Kráľa Stanislav Stronček.

Na založenie zboru si spomína aj spoluzakladateľka Mária Stedinová.,, Deti boli radi, že môžu slúžiť svojím pôsobením na svätej omši nie len ľuďom, ale aj Bohu. Pri samotnom zrode nás bolo približne 100 ľudí. Práve prostredníctvom zboru Sekčováčik vytvárali si nové priateľstvá, ktoré časom vyústili niektoré aj v manželstvá. Rada si spomínam nie len na začiatky tohto zboru, ale aj na jej ďalšie roky, ktorých som mohla byť súčasťou.“ Malí aj veľkí zboristi sa spojili si pripravili slávnostný koncert pre všetkých, ktorí si prišli zaspomínať do Kostola Krista Kráľa. Práve pri tejto príležitosti vydali aj nové CD pod názvom Sekčováčik. O vydanie albumu sa postaral, ale aj spevácky obohatil miestny kaplán Radoslav Gönci. "Na tomto albume sa nachádza jubilejných 20 piesní. Z toho sú štyri z vlastnej dielne nášho zboru Sekčováčik," uviedol.

V závere koncertu miestny farár Marek Kreheľ poďakoval všetkým zboristom, ktorí prichádzajú veľakrát aj v nepriazni počasia, aby napĺnili Boží chrám krásnym spevom a radosťou. "Sme veľmi radi, že tento zbor je veľmi živý a aktívny a zapájal sa svojím spevom do detskej liturgie, ktoré sú špeciálne určené pre nich," uviedol. Slávnostný koncert zožal veľký úspech. Najväčším ovocím koncertu bola práve radosť rodičov z vystúpenia svojich milovaných detí, ktoré zároveň obohatili všetkých zúčastnených o krásny hlboký duchovný zážitok.

TK KBS informovala Janka Pavelová

( TK KBS, jpa, ml; pz ) 20150525037   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]

  Kontakty


Kонтакти для духовної допомоги та підтримки


  Top témy
Všetky

Pápež František v Bahrajne

Vojna na Ukrajine

Synoda 2021-23