[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 14. 07. 2024   Meniny má Kamil      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

ZKSM vďaka projektu podporilo potenciál mládežníckych spoločenstiev
P:3, 14. 05. 2015 20:09, DOM

Bratislava 14. mája (TK KBS) Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže (ZKSM) ešte koncom marca 2015 vyhlásilo pre svojich členov výzvu zapojiť sa do interného grantového projektu. V týchto dňoch sa rozhodlo, ktorý z uchádzačov získajú podporu na realizáciu. Ako uviedol výkonný riaditeľ Martin Janus, „v tomto roku sme vybrali päť oblastí, v rámci ktorých sa mohli spoločenstvá uchádzať o finančnú podporu.“

Prvá z nich je zameraná na motiváciu mladých ľudí, aby svojou dobrovoľníckou aktivitou prispeli k zlepšeniu okolia a spoločnosti. Ide v nej taktiež o podnietenie spoločenstiev k spolupráci s orgánmi samosprávy či inými subjektmi a spoločenstvami. Cieľom druhej je budovanie funkčnej spolupráce medzi lídrami spoločenstiev v regiónoch, vedúcimi oblastných centier a a pracovníkmi s mládežou. Taktiež je v nej začlenená aj podpora mapovania a sieťovanie spoločenstiev v rámci diecéz i Slovenska. Tretia oblasť chce poukázať na hodnotu a dôležitosť práce s mládežou. Úsilie vyzdvihovať hodnoty mládeže a rozvíjať jej potenciál, ktorý sa často stráca alebo deformuje, to patrí celkovo medzi hlavné úsilie ZKSM. Mladí môžu v rámci nej získať prostriedky napr. na propagačnú kampaň s prezentáciou hodnôt a prínosu spoločenstiev v spoločnosti. Napomôcť formácii a vzdelávaniu spoločenstiev neformálnym spôsobom má za cieľ štvrtá oblasť. Týka sa najmä tvorby metodických materiálov či komplexných spracovaní tém na mládežnícke stretnutia. Poslednou oblasťou je angažovanosť detský spoločenstiev, ktorej úlohou je predovšetkým budovanie medzigeneračnej spolupráce detí a starších ľudí. Takisto sem patrí organizovanie aktivít s cieľom vytvárať priestor pre vzájomné dopĺňanie znevýhodnených a neznevýhodnených skupín detí.

„Celkovo sme zaregistrovali 62 žiadostí, z ktorých sme vybrali 37. Máme veľkú radosť z tejto iniciatívy mladých a veríme, že takto môžeme podporovať ich kreativitu, ktorá je obohatením pre celú spoločnosť,“ dodala Elorien Neubauerová,  koordinátorka interného grantu ZKSM.

ZKSM sa už viac ako dvadsaťpäť rokov venuje systematickej a pravidelnej práci s mládežou. Zameriava sa na duchovné formovanie a neformálne vzdelávanie svojich členov prostredníctvom animátorských škôl. K aktuálnym projektom združenia patrí kampaň Adoptuj si politika, evanjelizačný projekt Godzone či nový projekt sieťovania Lifenet.

TK KBS informoval Daniel Lysý

( TK KBS, dly, ml; pz ) 20150514020   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]