[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 02. 03. 2021   Meniny má Anežka       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  marec  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Pápež František v Iraku
Cesta rehoľného povolania
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Evanjelizačný projekt Godzone prichádza s novým projektom Zmena atmosféry
P:3, 07. 05. 2015 12:33, DOMBratislava 7. mája (TK KBS) Evanjelizačný projekt Godzone zo Sliača prichádza s novým projektom. Volá sa Zmena atmosféry. Jeho podstatou je výzva prinášať zmenu a  ovplyvňovať okolie prejavovaním lásky. Projekt Godzone spustil na konferencii, ktorá sa konala nedávno v Ružomberku. „Chceme vidieť zmenu atmosféry na Slovensku. Ale nechceme to robiť tým, že militantne vyjdeme do ulíc s tisícom ľudí a budeme hlasno kričať, že Ježiš je Pán, ale chceme to robiť tak, že malými krokmi a skutkami lásky budeme prejavovať ľuďom, že Ten, ktorý je v nás je silnejší ako ten, kto je v tomto svete," vysvetľuje riaditeľ Godzone Julo Slovák. Projekt Zmena atmosféry nadväzuje na konferenciu V Jeho mene, ktorej hlavným posolstvom bolo učiť sa spoločne kráčať v Ježišovom mene a konať skutky lásky v Jeho mene.

Spustenie projektu Zmena atmosféry so sebou prinieslo aj spustenie rovnomenného webu. Na internetovej stránke Zmeny atmosféry môžu návštevníci nájsť sedem postavičiek. Každá z  nich je niečím charakteristická a  špecifickým spôsobom mení atmosféru na miestach a v situáciách, v ktorých sa ocitne. Tieto postavičky chcú byť inšpiráciou a ukázať rôzne spôsoby, akými sa môžu ľudia pripojiť k projektu a meniť atmosféru všade okolo seba. „Na webe je tiež možnosť nahrať svoje príbehy o tom, ako konkrétni ľudia robia konkrétne skutky. Ľudia ich môžu napísať, nahrať fotky alebo videá. Chceme tieto príbehy uverejňovať v sekcii „Blogy“, aby motivovali aj ďalších a  tiež aby ľudia vedeli, že v tom nie sú sami. Prvé príbehy sú už tam a  veríme, že každým dňom budú pribúdať ďalšie," hovorí o novej stránke jedna z tvorcov, Nikola Matuszyková.

Od konania konferencie, na ktorej sa v Ružomberku stretlo okolo 1 000 ľudí z celého Slovenska, má Godzone okrem Zmeny atmosféry aj ďalšie novinky. Pozýva na animátorskú školu Godzone school a predstavuje svoju účasť na Národnom stretnutí mládeže P15 v Poprade, na festivale Lumen 2015 a na festivale Campfest. Známy je už aj dátum siedmeho ročníka evanjelizačného turné Godzone tour, ktoré sa uskutoční 16. až 21.novembra 2015. Pre viac informácií je možné navštíviť internetovú stránku www.godzone.sk.

TK KBS informovala Ivana Šalgová

( TK KBS, iša, ml; pz ) 20150507023   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]