[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 14. 06. 2024   Meniny má Vasil      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

ZKSM chystá v rámci projektu Kresťan v politike konferenciu Slovensko 25
P:3, 13. 04. 2015 13:46, DOM

Bratislava 13. apríla (TK KBS) Pri príležitosti 25. výročia od Nežnej revolúcie, ktoré sme si pripomenuli koncom vlaňajšieho novembra, pripravuje Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže konferenciu s názvom Slovensko 25. Uskutoční sa 13. júna v hoteli Kultúra v Ružomberku. Podujatie sa koná v rámci projektu Kresťan v politike.

"Počas posledných 25 rokov zažila naša krajina mnohé vzostupy aj pády a prešla rôznymi premenami. Pred nami je však ďalších 25 rokov a záleží aj od nás kam bude naša krajina naďalej smerovať. Na tomto podujatí preto chceme vytvoriť priestor pre stretnutie a motiváciu kresťanov k tomu, aby zasiahli do spoločenského života v krajine a ovplyvnili smerovanie Slovenska počas nasledujúceho obdobia,“ uviedol jeden z organizátorov Eduard Filo.

Ako ďalej Eduard Filo uviedol, organizátori chcú na konferenciu pozvať všetkých kresťanov na Slovensku. „Veríme, že do smerovania tejto krajiny majú čo povedať kresťania na akýchkoľvek postoch a v akýchkoľvek oblastiach,“ zdôraznil Filo a dodal, že „cieľom konferencie je, aby z nej každý účastník odchádzal s praktickým návodom ako sa zapojiť do konkrétnej oblasti spoločnosti a ovplyvniť ju.“

Konferencia Slovensko 25 bude plná rozmanitého programu. Zahŕňa motivačné prednášky, praktické workshopy, spoločný modlitbový čas a priestor na spoznávanie kresťanov pôsobiacich v rozličných sférach. „Špeciálnou časťou programu bude tzv. okrúhly stôl, za ktorý spoločne zasadnú známe osobnosti občianskeho a politického života na Slovensku. Pozvanie prijali Ján Figeľ, Richard Vašečka, Richard Rybníček, Ján Buc a Katarína Humanová, ktorí budú diskutovať o tom, ako priniesť kresťanské hodnoty do spoločnosti,“ spresnil Lukáš Valach, ktorý sa taktiež podieľa na organizovaní konferencie.

Partnermi konferencie Slovensko 25 sú organizácie, ktoré sa už dlhodobo venujú angažovaniu sa v spoločnosti: Fórum kresťanských inštitúcii, Nadácia Konráda Adenauera, projekt Godzone, Kolégium Antona Neuwirtha, platforma Kresťania v meste, Mládež s misiou a Spoločenstvo pri Dóme sv. Martina. Všetky informácie o konferencii je možné nájsť na stránke: Slovensko25.sk. Bližšie informácie tiež poskytne koordinátor konferencie Eduard Filo (eduard@zksm.sk, 0904 262 104)

TK KBS informoval Lukáš Valach

( TK KBS, lva, ml; pz ) 20150413045   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]