[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 27. 11. 2022   Meniny má Milan      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  november  >>
poutstštpisone
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Pred nedeľou Božieho milosrdenstva vychádza nová kniha - Milosrdenstvo
P:3, 10. 04. 2015 15:29, DOM

Bratislava 10. apríla (TK KBS) Pred nedeľou Božieho milosrdenstva prichádza Spolok sv. Vojtecha na knižný trh s novinkou nemeckého teológa Waltera Kaspera s názvom Milosrdenstvo. Základný pojem evanjelia – kľúč ku kresťanskému životu. Ide o komplexnú a fundovanú štúdiu o hlboko teologickej, no doteraz odborne iba okrajovo spracovanej téme Božieho milosrdenstva.

„Podnetom, ktorý viedol kardinála Kaspera k napísaniu knihy o milosrdenstve, bol cyklus prednášok, medzi ktorými sa nachádzala aj téma o milosrdenstve. Priznáva, že sa mu nevydarila, a tak urobil z núdze čnosť: začal bádať a skúmať tento základný pojem biblického posolstva po trajektórii rôznych náboženských tradícií, filozofických postojov a Biblie,“ hovorí riaditeľ Spolku sv. Vojtecha Ivan Šulík.

Dogmatický teológ Walter Kasper v deviatich kapitolách rozoberá, ako milosrdenstvo chápe filozofia, Biblia, teológia, Cirkev, ako ho uchopili iné náboženstva, aký je jeho význam z pohľadu hlavného prikázania lásky a poukazuje na Pannu Máriu ako na vzor milosrdenstva. Cituje pritom známych filozofov, spisovateľov i teológov a prináša výstupy pre praktický život kresťana.

Kniha Milosrdenstvo vychádza krátko po tom, čo pápež František ohlásil mimoriadny Svätý rok milosrdenstva, ktorý sa začne 8. decembra 2015. Význam publikácie pontifik ocenil hneď vo svojom prvom príhovore pred modlitbou Anjel Pána 17. marca 2013: „V týchto dňoch som mal možnosť čítať knihu kardinála Kaspera, schopného teológa, dobrého teológa, o milosrdenstve. Veľmi sa mi páčila, ale nemyslite si, že teraz robím reklamu knihám svojich kardinálov! Nie je to tak. Kardinál Kasper napísal, že ak pocítime milosrdenstvo, mení to všetko. To je to najlepšie, čo môžeme pocítiť – milosrdenstvo mení svet. Kúsok milosrdenstva robí svet menej chladným a spravodlivejším.“

Publikácia je prvým titulom v novej edícii Theologica, v ktorej bude Spolok sv. Vojtecha prinášať odbornú teologickú a filozofickú literatúru.

Kardinál Walter Kasper je renomovaný nemecký teológ, ktorý bol predsedom Pápežskej rady na podporu jednoty kresťanov. Na svojom autorskom konte má množstvo teologických publikácií, v  slovenčine vyšli doteraz jeho diela Úvod do viery (Spišské Podhradie 1991) a Evanjelium rodiny (Trnava 2014).

TK KBS informovala Martina Grochálová

( TK KBS, mg, ml; pz ) 20150410040   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]

  Kontakty


Kонтакти для духовної допомоги та підтримки


  Top témy
Všetky

Pápež František v Bahrajne

Vojna na Ukrajine

Synoda 2021-23