TK KBS

Dnes je sobota 30. 05. 2020   Meniny má Ferdinand       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  máj  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Pozvánka na diecézne stretnutia mladých počas Kvetných víkendov
P:3, 27. 03. 2015 11:13, DOMBratislava 27. marca (TK KBS) Počas Kvetného víkendu, ktorú bude tento rok od 27. do 29. marca 2015, sa vo viacerých diecézach budú konať jednodňové alebo celovíkendové stretnutia pre mladých. Prinášame stručný prehľad stretnutí, ktoré sú príležitosťou pre mladých ľudí duchovne načerpať, zažiť dekanátne alebo diecézne spoločenstvo, ako i stretnúť sa so svojimi biskupmi. Mottom tohtoročných stretnutí je myšlienka "Blahoslavení čistého srdca, lebo oni uvidia Boha". Ide o rovnakú tému, ako je téma Národného stretnutia mládeže P15 v Poprade (31. 7. - 2. 8. 2015) a 30. svetového dňa mládeže.

-----------------------------------------------------------------

BRATISLAVSKÁ ARCIDIECÉZA - Vikvetfest 2015

Komisia pre mládež Bratislavskej arcidiecézy v  spolupráci so Združením kresťanských spoločenstiev mládeže (ZKSM) pripravujú šiesty ročník diecézneho stretnutia mládeže s  názvom Vikvetfest, ktorý sa uskutoční na Kvetnú nedeľu 29. marca. Témou tohtoročného stretnutia je citát z  Matúšovho evanjelia: „Blahoslavení čistého srdca, lebo oni uvidia Boha“ (Mt 5,8).

Nedeľný program začína o 8:15 vo Františkánskom kláštore spoločnými raňajkami a chválami, ktoré bude viesť mladí zo Spoločenstva pri Dóme sv. Martina. O 10:00 pokračuje procesiou s  ratolesťami ulicami starého mesta Bratislavy do Katedrály sv. Martina, kde bude Mons. Stanislav Zvolenský a  Mons. Jozef Haľko sláviť slávnostnú svätú omšu. Po duchovnom pokrme bude program pokračovať v  priestoroch Kňazského seminára obedom. Biskup Haľko sa následne prihovorí prítomným katechézou o modernom pohľade súčasného kresťana na Kristove blahoslavenstvá, ktorá prejde do moderovanej diskusie s pastiermi arcidiecézy. Medzi jednotlivými blokmi diskusie poteší svojím spevom Mária Mladosievičová. O  tom ako sa katechéza a diskusia dotkla nášho vnímania, sa budú mladí mať možnosť zdieľať v skupinkách, ktoré budú v prebiehajúcom roku zasväteného života obohatené o prítomnosť rehoľníkov. Program sa priblíži k svojmu vrcholu koncertom skupiny The Breeze o 16:15 na Rudnayovom námestí a bodku za tohtoročným stretnutím dá dramatizovaná krížová cesta, ktorá povedie ulicami starého mesta Bratislavy za hudobného doprovodu mládežníckeho speváckeho zboru Firefly z Bernolákova a v ktorej budú mladí uvažovať nad bolestnými skutočnosťami v  životoch mladých ľudí vo svetle dokonalej obety Ježiša Krista na Kalvárii.

Po skončení oficiálneho programu sú všetci mladí pozvaní na posedenie do Arcidiecézneho centra mládeže – Emericum na Kapitulskej 20, ktoré sa mladým ponúka ako útočište prijatia a  pochopenia. Hlavný organizátor, Komisia pre mládež Bratislavskej arcidiecézy, organizuje od roku 2009 diecézne stretnutia mládeže Vikvetfest, Cliptime, Bratislavskú animátorskú školu, futsalový turnaj Martincup, Týždeň modlitieb mladých za mladých a  ďalšie aktivity pre mladých v  arcidiecéze. Viac informácii je možné na webových stránkach mladezba.sk alebo na sociálnej sieti Facebook na stránke Vikvetfest.

TK KBS informovala Komisia pre mládež Bratislavskej arcidiecézy

-----------------------------------------------------------------

BRATISLAVSKÁ EPARCHIA - Bratislava - Marianka / Telgárt

Bratislavská eparchia pozýva mladých ľudí na stretnutie s bratislavský eparchom vladykom Petrom Rusnákom z príležitosti 30. svetového dňa mládeže sláveného v diecézach, ktoré sa kvôli rozľahlosti eparchie uskutoční už tradične na dvoch miestach: v Bratislave a v Telgárte.

Stretnutie pre mládež z Protopresbyteriátu Bratislava-Trnava sa uskutoční na Lazárovu sobotu, ktorá už prináša predzvesť vzkriesenia, 28. marca 2015 v mariánskom pútnikom mieste Marianka pri Bratislave poobede o 15.00. Na programe je modlitba krížovej cesty pri zastaveniach umiestnených v areáli pútnického miesta, a po nej bude nasledovať veľkopôstna večiereň v miestnej Bazilike Narodenia Panny Márie a katechéza vladyku. Na záver stretnutia bude agapé v pútnickom dome.

Stretnutie pre deti a mládež z Banskobystrického protopresbyteriátu sa uskutoční na Kvetnú nedeľu, 29. marca 2015 v Telgárte. Začne sa o 10.00 h. v miestom chráme, kde bude vladyka Peter slúžiť archijerejskú sv. liturgiu a bude pokračovať poobedňajším programom pri Kaplnke Panny Márie.

Poobedňajší program v Telgárte:
14:30 Odchod k lesnej Kaplnke Panny Márie
15.15 Akatist požehnania rodín (pri kaplnke)
16.15 Posedenie na fare
17.00 Záver stretnutia

TK KBS informovala Bratislavská eparchia

-----------------------------------------------------------------

BANSKOBYSTRICKÁ DIECÉZA - Banská Bystrica

Kvetný víkend budú sláviť aj v Banskobystrickej diecéze. Mladí sa zídu celodiecéznom stretnutí mladých s banskobystrickým biskupom Mons. Mariánom Chovancom. Stretnutie sa uskutoční od 27. do 29. marca 2015 v Banskej Bystrici.

Mottom tohtoročného Kvetného víkendu je verš z Matúšovho evanjelia „Blahoslavení čistého srdca, lebo oni uvidia Boha", ktoré je aj témou Posolstva Svätého Otca Františka k 30. svetovému dňu mládeže. Katolícka cirkev bude tento rok sláviť Kvetnú nedeľu 29. marca. Program bude prepojený aj s Rokom zasväteného života, medzi účinkujúcimi vystúpia viacerí rehoľníci. Organizátori sa inšpirovali motívom cesty, ktorá ukazuje smerovanie života k Bohu, čistote a lepším vzťahom. „Čistota srdca veľmi súvisí s láskou v našom srdci. Preto sa chceme rozhodnúť kráčať po ceste lásky a dôvery, už iba s Pánom Ježišom, nie bez neho,“ dodala koordinátorka Kvetného víkendu Jana Antalová.

Túžbou organizátorov je, aby hlbšie objavovanie a poznávanie Boha neostalo len pri jednom víkende, ale pokračovalo ďalej. Autorom plagátu, ktorý zobrazuje ulicu s autom ako cestu lásky a dôvery, symbol životnej cesty za Pánom Ježišom, je Adrián Vrtel z dekanátu Prievidza. Členovia prípravného tímu využijú v programe aj viacero dopravných prostriedkov, aby tak lepšie zdôraznili cestu života mladých s Bohom. To súvisí aj s mottom, aby na konci svojej cesty na zemi uvideli Boha. Neoddeliteľnou súčasťou Kvetného víkendu sú katechézy. Tento rok budú vychádzať z Posolstva Svätého Otca Františka k 30. svetovému dňu mládeže. Katechézu pre mladších do 18 rokov bude viesť kňaz z Diecézneho centra mládeže v Španej Doline o. Andrej Darmo. Vysokoškolákom a starším sa prihovorí redemptorista z Banskej Bystrice - Radvane páter Jozef Mihok. Kvetný víkend 2015 má už aj svoju hymnu. Jej autorkou je Betka Vargová so skladbou Blahoslavený.

TK KBS informovala Vladimíra Legíňová

-----------------------------------------------------------------

ŽILINSKÁ DIECÉZA - Žilina

Pri príležitosti 30. svetového dňa mládeže Komisia pre mládež Žilinskej diecézy pozýva mladých na diecézne stretnutie mladých, ktoré sa uskutoční 29. marca 2015 v Katedrále Najsvätejšej Trojice v Žiline. Program sa začne slávnostnou svätou omšou o 10:30 h. Potom bude program pokračovať v priestoroch Gymnázia sv. Františka z Assisi v Žiline. Podrobnejšie informácie je možné nájsť na stránke mladez.dcza.sk.

TK KBS informovala Komisia pre mládež Žilinskej diecézy

-----------------------------------------------------------------

SPIŠSKÁ DIECÉZA - Vykroč

Diecézne stretnutie mladých so spišským biskupom Mons. Štefanom Sečkom sa tohto roku uskutoční na Kvetnú nedeľu (29. marca) v Spišskej Kapitule. Chystá ho Komisia pre mládež Spišskej diecézy. Téma stretnutia bude rovnaká ako téma národného stretnutia P15 „Blahoslavení čistého srdca, lebo oni uvidia Boha“ a organizátori naň pozývajú mladých z celej Spišskej diecézy. Tí sa môžu tešiť na rozhovor s otcom biskupom, svedectvá o čistote, hostí, napr. Richarda Vašečku, Dominiku Gurbaľovú a ďalších. Počas tohto podujatia budú absolventom animátorskej školy vo Važci slávnostne odovzdané certifikáty o úspešnom ukončení tohto štúdia.

KpM koordinuje a vyvíja činnosť s mládežou v troch regiónoch, ktoré tvoria Spišskú diecézu - Spiš, Orava a Liptov. Pre mladých ľudí organizuje rozličné duchovné, vzdelávacie aj športové aktivity. Podieľa sa na prípravách animátorských škôl v diecéze, tri krát do roka organizuje stretnutie vedúcich spoločenstiev Spišskej diecézy Spišnet.

TK KBS informovala Komisia pre mládež Spišskej diecézy

-----------------------------------------------------------------

PREŠOVSKÁ ARCHIEPARCHIA - Juskova Voľa

V dňoch 27. - 29. marca 2015 sa v GMC Bárka Juskova Voľa, uskutoční Kvetný víkend, ktorý vyvrcholí nedeľným stretnutím s prešovský arcibiskupom metropolitom Mons. Jánom Babjakom v Prešove.

-----------------------------------------------------------------

KOŠICKÁ EPARCHIA - Trebišov, Sečovce

V dňoch 27. - 29. marca sa v priestoroch CSOŠ sv. Jozafáta v Trebišove uskutoční Kvetný víkend Košickej eparchie. Tento víkend ponúka mladým ľuďom možnosť stretnúť sa, spoločne sa modliť, rozmýšľať nad katechézami zameranými na mnohé aspekty čistoty a zúčastniť sa zaujímavých worshopov. Program je rozdelený do troch tematických blokov: Čistý Boh, Čisté srdce, Čistý muž a žena. Hudobne kvetný víkend obohatia gospelová skupina Anastasis, speváčka Dominika Gurbaľová, či vokálna gospelová skupina G.O.D.´S. V nedeľu sa program presunie do Sečoviec. Tu sa mladí stretnú s Košickým eparchom, vladykom Milanom Chauturom, CSsR pri slávení archijerejskej svätej liturgie a poobede pri duchovno-zábavnom programe.

Podujatie organizuje Komisia pre mládež Košickej eparchie. Bližšie informácie o spôsobe prihlásenia a programe je možné získať na stránke www.aetos.sk.

TK KBS informovala Komisia pre mládež Košickej eparchie

-----------------------------------------------------------------( TK KBS, tk, ml; pz ) 20150327017   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť](c) TK KBS 2003 - 2020