TK KBS

Dnes je sobota 11. 07. 2020   Meniny má Milota       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Poslanec EP Miroslav Mikolášik organizuje Týždeň za život v Bruseli
P:3, 24. 03. 2015 15:47, ZAHBrusel 24. marca (TK KBS) „Život je čím ďalej, tým viac potrebné chrániť tak pred, ako aj po narodení. V mene rovnakého vedeckého pokroku a rovnakého individualizmu, ktoré stáli životy miliónov nenarodených deti, sú dnes totiž ohrozené aj tie, ktoré sa narodia,“ skonštatoval pri príležitosti prebiehajúceho Týždňa za život europoslanec Miroslav Mikolášik. Poukázal pritom na experimentovanie s ich životmi po britskom súhlase parlamentu na vytváranie detí troch rodičov či na obchodovanie s novorodencami v rámci náhradného materstva.

Z ľudskej plodnosti sa podľa europoslanca stal obchod, kde sa nielen zarába na jej odmietaní, ale rovnako veľké peniaze sa otáčajú pre naplnenie túžby dospelých po dokonalom dieťati. "V oboch prípadoch je na prvom mieste dosiahnutie individuálneho šťastia dospelých, pričom na deti sa hľadí len ako na prostriedok k jeho naplneniu. Deje sa tak bez ohľadu na to, čo je pre ne dobré," dodal Mikolášik. V tejto súvislosti dlhodobo cituje názory odborníkov, podľa ktorých je pre detskú psychiku deštruktívne, ak sa deti nerodia pre ne samé, ale ako plnenie snov rodičov.

Ako ďalej upozornil europoslanec, v snahe ospravedlniť akékoľvek konanie sa argumentuje nejestvujúcimi právami. Takým je napríklad čoraz viac propagované akési právo na potrat ako základné ľudské právo, pričom sa popiera v mnohých zákonoch ustanovené a potvrdené právo na život. „Na druhej strane sa zástancovia techník náhradného materstva či genetického dizajnovania detí dovolávajú rovnako nejestvujúceho práva na dieťa či dokonca na to, aby bolo dokonalé. Nič také žiadny zákon na svete nepozná. Takéto experimentovanie dospelých, ktorí si ním chcú naplniť vlastné osobné túžby, si odnášajú deti,“ dodal Mikolášik.

Bruselský týždeň za život je preto podľa slovenského politika v podstate týždňom za zodpovednosť, ľudskú dôstojnosť pre všetkých a nazývanie vecí pravými menami. „Vymýšľanie pseudopráv nie je ničím iným ako skrývaním sa pred pravdou,“ pripomenul Mikolášik, ktorý patrí ku každoročným iniciátorom tohto podujatia na pôde Európskeho parlamentu. V Bruseli sa počas tohtoročného 5. ročníka akcie zároveň stretávajú zástupcovia zakladajúcich organizácií Európskej federácie Jeden z nás (One of us), v ktorej Mikolášik pôsobí ako člen valného zhromaždenia. Cieľ federácie je totožný s myšlienkami Týždňa za život, keď rovnako žiada o ochranu a rešpektovanie dôstojnosti ľudského života v aktivitách všetkých orgánov Európskej únie.

ROZHOVOR o význame iniciatívy „Týždeň za život“ (kliknite)

Zdroje: Lukáš Marťák / VR SK( TK KBS, lma, ml; pz ) 20150324027   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť](c) TK KBS 2003 - 2020