[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 22. 05. 2022   Meniny má Júlia, Juliana      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  máj  >>
poutstštpisone
       1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Do sýrskeho mesta Homs sa skoro vrátia zvony, ktoré ukradli počas vojny
P:3, 19. 03. 2015 11:18, ZAH

Sýria 19. marca (RV) Katolícki biskupi rôznych obradov sa v utorok stretli v sýrskom Homse na pravidelnom zhromaždení, na ktorom sa každých šesť mesiacov zamýšľajú nad pastoračnými a charitatívnymi činnosťami jednotlivých diecéz a eparchií v krajine, ktoré vstúpila do piateho roku vojny. Okrem grécko-melchitského patriarchu Gregora III., sýrsko-katolíckeho patriarchu Ignáca Youssifa III. a 14 ďalších katolíckych biskupov sa na plenárnom zasadnutí zúčastňuje aj apoštolský nuncius v Sýrii, arcibiskup Mario Zenari. Pápež František svoju blízkosť potvrdil vyslaním sekretára Kongregácie pre východné cirkvi, arcibiskupa Cyrila Vasiľa.

Ako pre agentúru Fides povedal melchitský patriarcha, "sýrska cirkev sa napriek bolesti a utrpeniu a vďaka podpore bratov z celého sveta dokázala priamo postarať o viac než 300 tisíc Sýrčanov. Uskutočnila krízové charitné projekty vo výške piatich miliónov dolárov." Za predsedu sýrskej Charity bol opätovne zvolený chaldejský biskup a jezuita, Mons. Antoine Audo.

Voľba Homsu ako miesta stretnutia nie je náhodná. Hoci Aleppo je už niekoľko rokov obliehanou metropolou, Homs utrpel ešte väčšie škody. Potom, čo v meste vojna utíchla, katolícki biskupi ho opakovane navštevujú. "Chceme byť v blízkosti ľuďomo a sprevádzať ich v ich túžbe po novom začiatku," vysvetľuje patriarcha melchitskej cirkvi a pokračuje: "Do mesta sa skoro vrátia zvony, ktoré boli ukradnuté počas vojny. Zarmucuje nás, keď vidíme bolesť svojho ľudu a odchod mnohých veriacich, ktorí už ďalej nemôžu znášať strach. Na druhej strane nás napĺňajú hrdosťou naši kňazi, rehoľníci a rehoľnícky, ktorí všetci vytrvalo na svojom mieste a spolu s ľuďmi kráčali vo viere v Ježiša Krista v tejto ťažkej dobe," uzatvára patriarcha Gregor III. pre agentúru Fides.

( TK KBS, RV, ml; pz ) 20150319013   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]

  Kontakty


Kонтакти для духовної допомоги та підтримки


  Top témy
Všetky

Svetové stretnutie rodín

Pápež na Malte

Vojna na Ukrajine

Synoda 2021-23

Rok Amoris Laetitia
Koronavírus

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat

  ::Pomoc utečencom::
Pomoc s ubytovaním