[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 04. 02. 2023   Meniny má Veronika      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  február  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728     

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Arcibiskup Zvolenský odovzdal výnos z pôstnej polievky s biskupmi
P:3, 09. 03. 2015 12:31, DOM

Odovzdanie zbierkyBratislava 9. marca (TK KBS) Na Poradňu Alexis, ktorá pomáha ľuďom v prípade neželaného tehotenstva, psychických problémov po spontánnom či umelom potrate a podporu dokončenia krízového centra pre matky, otcov a rodiny s deťmi v núdzi v Prešove poputuje celý výnos z pôstnej polievky s bratislavskými biskupmi. Vyše dvesto ľudí, ktorí za ňu zaplatili toľko, ako zvyčajne dávajú za celý obed a aj viac, darovalo dohromady 2 265,15 eur. Šek s touto sumou dnes od predsedu Konferencie biskupov Slovenska (KBS) Stanislava Zvolenského prevzala na Arcibiskupskom úrade v Bratislave Mária Demeterová z Katolíckeho hnutia žien Slovenska.

KBS sa pri príprave akcie inšpirovala iniciatívou Katolíckeho hnutia žien Slovenska Podeľme sa! Jej podstatou je podelenie sa s chudobnými o to, čo si veriaci v duchu pokánia odoprú. Tento rok ju toto združenie pripravilo už po deviatykrát. S arcibiskupom Zvolenským, ktorý poďakoval všetkým, ktorí prispeli, podával polievku aj jeho pomocný biskup Mons. Jozef Haľko. V mene združenia poďakovala jej predsedníčka Mária Demeterová. Náklady na polievku podobne ako vlani v plnej výške uhradil konvent Hospitálskej rehole Milosrdných bratov, ktorý na akciu poskytol aj priestory svojho refektára. Spoluprácu za rehoľu ocenil jej prior brat Joachim.

KBS túto akciu po prvýkrát podporila vlani v apríli. Pozvanie na polievku prijalo približne rovnaký počet ľudí. Minulý rok sa vyzbieralo 1763,25 eur. Vyzbierané peniaze putovali na pomoc mnohodetným rodinám v hmotnej núdzi v Rožňavskej diecéze a na otvorenie nízkoprahového centra v meste Lučenec. Projekt bol pozvaním pre všetkých ľudí dobrej vôle k spoločnému stretnutiu na deň pokánia, čo je piatok. Zároveň je takým prejavom dôvery, ochoty dať iným to, čo si veriaci odoprú, znamením vzájomnej jednoty a spolupráce v duchu myšlienky pápea Františka "vychádzať na periférie”.

TK KBS vydala k správe ::FOTO::

( TK KBS, ml; pz ) 20150309014   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]